Jaký je přírůstek psího vína v jednom měsíci?



Stránky: 1,  2   
Katy_fm - (7) - 1.49 (?) 
18.7.2011 13:22, zobrazeno: 11407x

Dobrý den.

Po tom, co jako živý plot zklamal fazol (polovina nevzešla) i povíjnice (sice hustá, ale nechce se jí nahoru), přemýšlím o psím vínu, přestože je to trvalka. Však ji pak vyryju. Mám zasazený ptačí zob 50 cm výšky, ale nějak se mu nechce (zřejmě moc slunka?), proto před něj přemýšlím o rychle rostoucí popínavce. Oporu mám ale jen ze silonových ok (10m x 1,8m), pouze sloupky a horní spojovací tyč je ze železa. Celková délka plotu je 19m. Je tedy psí víno vhodné a kolik za měsíc vyroste?

Děkuji za každou odpověď.

Začátečnice Katka.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 58.254 (?), 18.7.2011 20:59

Z toho, co jste napsala, bych poradil udělat plot z rákosu a třeba ho natřít zelenou barvou.Tím získáte čas na výběr vhodných rostlin pro živý plot, případně vám stačí narůst ten ptačí zob a vy se ho naučíte pěstovat.Žádná rostlina totiž neroste tak rychle, aby splnila vaše požadavky, jedině snad Adéla, ale sazenice se těžko shánějí a v této době už budou nejspíš vyprodané. pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 185.138 (?), 19.7.2011 0:20
Tak psí víno naroste i metr za měsíc, jen se ho pak zbavte! Kvůli nepořádku z květů ho seřezávám až k zemi a vždycky tu zeď 2,5m přeroste. Hrozný plevel.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Katy_fm - (7) - 1.49 (?), 16.8.2011 13:32

I metr za měsíc? To je skvělé. Zbavovat se ho nemám v úmyslu, účelem je, aby bylo zabráněno zvědavým pohledům.  Děkuji. Katy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 16.8.2011 15:39

Dobrý den Katy, pozor na tíhu rozrostlého psího vína. Poničí hodně plot a pokud třeba pletivo není dobře vypnuté, tak ho pěkně ohne. Dobrou zkušenost mám s rákosem, který je zmiňovaný v předešlém příspěvku. Nejen, že dobře vypadá (není potřeba natírat), ale zakryje a můžete ho nechat klidně i něčím porůst. A že Vám nerostě ptačí zob, tak to mě docela překvapuje, protože ten snad roste úplně všude. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 192.100 (?), 16.8.2011 16:51

Ano, i metr za měsíc, ale tak třetím rokem po vysazení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Katy_fm - (7) - 1.49 (?), 31.8.2011 11:26

Děkuji. Tohle je zásadní odpověď na mou otázku. Tři roky čekání by mě zničilo. Děkuji také paní Marvelle, máte pravdu, moje opora není dostatečná. Ten ptačí zob mi moc neroste zřejmě proto, že má moc slunce. (Na druhé straně zahrady se mu docela daří, je v polostínu.) Zvolím tedy ten rákos nebo ještě textilní zástěnu a budu muset počkat na ten zob.

Děkuji všem za přínosné odpovědi.  Katy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Katy_fm - (7) - 1.49 (?), 16.8.2011 13:35

Ještě jedna poznámka: proč to Vaše víno tedy nevykopete i s kořínky, když ho nechcete?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 147.92 (?), 16.8.2011 16:17

To je podobné, jako kdybyste chtěla vykopat i s kořínky třeba bršlici. Zas někde z kousku zapomenutého kořínku vyroste. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 185.138 (?), 31.8.2011 20:58
Dá se zničit jen chemicky a zatím jsem Rondap nekoupil. Narostlo až nahoru na zeď v prvním roce a je ve škvíře mezi zděným plotem a jímkou. Jímka je těsná, ta ho neživí. Musel se tam dostat klacek z likvidace sousedčina pokusu za mou stodolou. Letos roste pomaleji, asi ho to seřezávání vyčerpává. Pokud Ferdovi narostlo až třetím rokem, měl nějakou retardovanou varietu :-) Mně rašily i klacky nařezané a svázané měsíc v létě do otýpky. Z té okurkové sítě byste to nedostala a přes zimu je to škaredé.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika