jaká je nejvhodnější popínavka na plot z pletiva



host - 130.3 (?)
28.10.2007 17:08
Rdesno (fallopia aubertii) v žádném případě nedoporučuju! Vytváří hodně hmoty a ta plot poníčí ba dokonce i ztrhne, zvlášť plot z pletiva! Na vaše místo bych doporučil, přísavník pětiprstý (parthenocissus quiquefolia) - roste rychle, je levný a na podzim se pěkně barví do červena, navíc nevymrzá. Souhlasím i z lonicerou avšak plot méně pokryje, navíc je možné riziko namrzání.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
host - 14.69 (?), 27.8.2007 21:50

Souhlasím - psí víno a nebo růže z Jericha!

Rdesno je moc pěkné, ale skoro nekontrolovatelné :-)))

Šárka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 130.3 (?), 28.10.2007 17:08
Rdesno (fallopia aubertii) v žádném případě nedoporučuju! Vytváří hodně hmoty a ta plot poníčí ba dokonce i ztrhne, zvlášť plot z pletiva! Na vaše místo bych doporučil, přísavník pětiprstý (parthenocissus quiquefolia) - roste rychle, je levný a na podzim se pěkně barví do červena, navíc nevymrzá. Souhlasím i z lonicerou avšak plot méně pokryje, navíc je možné riziko namrzání.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 10.133 (?), 23.4.2008 22:28

Mám obdobný požadavek. Uvedené rady jsou jistě cenné, přesto bych se rád ještě optal, které z doporučovaných rostlin byste doporučili na slunné místo (stín pouze v pozdějším odpoledni) a těžkou jílovitou půdu. Naopak problém není rostlinku občas umravnit i ze sousedovi strany. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 23.4.2008 23:22

Pokud se jedná o pletivo, které se nemusí natírat, tak to není žádný problém. Ale když jsem jednou dala k pletivu různé popínavky, tak jsme to potom z toho pletiva nemohli dostat, protože ty šlahounky byly všude dokonale namotané. Teď jsem to vymyslela tak, že před pletivo (asi tak 40 cm) jsem dala starou kari síť a nechávám rostlinky pnout po ní.  A mohu se protáhnout i za ní a usměrňovat růst. Většinou ale sázím velké fazole. Krásně kvetou a ještě je z nich úroda. Předpěstovávám si sadbu ve skleníku a touto dobou již vysazuji sazenice 30 cm vysoké. V polovině května už není k sousedům vidět.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 224.56 (?), 4.2.2012 17:19

Ploty sú veľmi vďačné opory rastlinám a pestovať sa dá na nich naozaj veľa druhov. Podľa dĺžky plotu si tam môžeme vytvoriť zaujímavú kompozíciu, bariéru, nádhernú stenu zo stálozelených alebo opadavých druhov a zároveň tak okrášliť záhradu, nádhernou paletou farieb najmä v jesennom období a samozrejme v lete v čase kvitnutia.

Najznámejší je asi brečtan, Hedera helix, ktorých je naozaj veľa, pavinič- pavinič trojlaločný (Parthenocissus tricuspidata), Lonicera, ktorá zaujme najmä zaujímavo voňavými kvetmi, hlavne po daždi, trúbkovec - campsis, clematisy, popínavé ruže... Odporúčam vám urobiť zaujímavú kolekciu z popínaviek a striedať ich, aby počas celého roka bolo niečo zelené na plote, zároveň zaujímavé farbou, kvetom, vôňou... Adriána

Plot
Plot
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 146.180 (?), 7.2.2017 20:41

Dobrý den Adriáno, velmi se mi líbí Váš příspěvek. Ráda bych udělala nějakou zajímavou kompozici na plot z pletiva, cca 40m dlouhý. Ale nerada bych, aby se mi květiny pletly navzájem apod. Ještě nemám takové zkušenosti. Věděla byste poradit jak na to jít správně? Děkuji úředem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika