Co na drátový plot



Stránky: 1,  2   
host - 242.132 (?) 
4.1.2010 1:26, zobrazeno: 10554x
Zdravím. Na klasický drátový plot chci popínavku která rychle roste. Plot mám na svahu kde svítí od rána do večera. Půda je tvrdá kamenitá. Přemýšlel jsem o chmelu, plaménku, velké fazoli nebo psím víně. Je mi to jedno jen aby to rychle rostlo a rozrostlo. Dík moc.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 4.1.2010 8:02
A co v zimě? Nebyla by lepší stínící folie. Zaschlé popínavky se dosti špatně z plotu sundávají.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 160.1 (?), 4.1.2010 8:25
v zimě moc na chatě nejsem, tak mi to je jedno, ale od po zbytek roku, kdy jsem na chatě bych nějaké to zastínění uvítal.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
panidana. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (149) - 96.2 (?), 4.1.2010 9:09

Dobrý den, vřele doporučuju tak zvané psí víno - přísavník pětilistý (Parthenocissus quinquefolia - doufám že jsem to dobře napsala). Je naprosto nenáročný, odolný, vhodný do vašich podmínek, roste si sám a velmi rychle. Vyplétat z plotu ho rozhodně nemusíte a listí, které na podzim opadá se velice rychle rozkládá, takže ho stačí jen přihrábnout k plotu a máte zároveň pohnojíno. V létě je neprůhledný a na podzim krásně barevný. Jakmile zakoření tak už se o něj nemusíte starat. Přidám foto.

Zdravím Dana

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
panidana. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (149) - 96.2 (?), 4.1.2010 9:15

To loubí jsem vyrobila v půli května a tahle fotka je ze začátku července, v srpnu už to bylo zarostlé úplně celé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 160.1 (?), 4.1.2010 10:05
dík. vypadá to pěkně, myslím, že to tedy zkusím s tím "psím vínem".
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 231.226 (?), 4.1.2010 12:39

alebo brečtan na striedačku zelený a panašovaný žltý a biely... je zelený celý rok a je pokoj... a bez práce... Juraj

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
panidana. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (149) - 96.2 (?), 4.1.2010 17:12

Břečťan je prima, ale do stínu. Pán píše, že plot je celý den na sluníčku!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 58.225 (?), 4.1.2010 21:51

Což to zkusit bezdrátově?Tak nějak by to řekl Jára Cimrman.Ale doopravdy, jste smířen s tím, že pokud tam dáte cokoliv vytrvalého, už se toho tak snadno nezbavíte a plot nebudete moci ošetřovat(natírat)?Odolný a stálezelený je zimolez Henryův - viz vlákno stálezelené lonicery.Ale časem udělá na horní části hustou kupu, pokud není řízeně proplétán a ve spodní části pak jako vlastně všechno zůstane řidší.Možná některé letničky by také snesly vaše podmínky i když zpočátku by se musely víc zalévat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 58.225 (?), 4.1.2010 21:53

Opravuji vlákno neopadavá lonicera

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika