Co místo popínavých růží



Stránky: 1,  2,  3   
chrapu - (8) - 252.120 (?) 
20.4.2015 14:20, zobrazeno: 17259x

Dobrý den, chci na zahradě zlikvidovat popínavé růže - hlavně kvůli trnům - malé děti. Jen přemýšlím co místo nich. Slunné místo, konstukce asi 2m vysoká. Přemýšlel jsem o plaménku, ale čím zasínit kořeny? Nasadit před ně něco nízkého, třeba levanduli? Poradíte prosím?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 240.105 (?), 20.4.2015 14:41

Proč kvůli malým dětem? Mám růže i malé děti a není problém. Jinak ale plamének je dobrá volba, vyberte si nějaké déle nebo opakovaně kvetoucí. A kořeny zastínit nějakou výsadbou, nemusí být jen levandule.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 240.105 (?), 21.4.2015 8:20

Včera jsem se prošla po zahradě - mám je zastíněné levandulí (klasika), denivkami (je jich spousta barev, tak to jde sladit s plaménkem, mám ty vyšší), půdopokryvnou růží (ano, růže, ale je malá, trny taky malinké, děti do ní určitě nelezou) a jeden je zastíněný miniaturní formou keře tavolníku. Poslední mám zasazený v ohrádce vyvýšeného záhonu, která se dělala později, tak ten tam má prostě ohrádku, asi okolo naskládám nějaké kameny, ať tam není díra. Jinak se ale kameny nedoporučují, přes den se nahřejí, v noci vyzařují teplo, lepší je krytí rostlinami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 61.125 (?), 20.4.2015 16:33

Dobrý den, já též nechápu, proč chcete zlikvidovat růže kvůli dětem?! Máme obojí a v ničem není problém. Plaménky mám zastíněné denivkami a krásně rostou, ale můžete volit i jinou trvalku nebo bylinku. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 20.4.2015 16:57

Ano, zmrzačíme děti protože je nenaučíme zásadám bezpečné opatrnosti. Je lepší když pochopí výraz "to by mohlo být bóóó" na růžích než když neposlechnou a první zkušenost jak fyzicky vypadá "bóóó" je po vběhnutí pod auto.

Takže moje rada je nechat růže a poučit děti jak se chovat. Právě proto, že Šípková Růženka neznala nebezpečí trnů, je pohádkově snadnou obětí... Taky příklady dětí na prázdninových táborech jsou, že se nejblbějším možným způsobem zraní ty, které byly doma nejvíce opečovávány.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.131 (?), 20.4.2015 20:34

Také jsem měla děti i růže (jak keřové, tak pnoucí) a vůbec žádné problémy s tím nebyly. To byste musela zlikvidovat i maliny, angrešt, dřišťály, kdoulovce... Teď mne napadlo - nemáte náhodou Šípkovou Růženku? Abychom pak neusnuli, než se najde nějaký princ wink.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 136.2 (?), 20.4.2015 22:28

Vedle růží i jiných bodlavin jsem vyrostla já, moje děti a roste i vnučka, štěňata z naší chovky, nevidím v tom žádný problém - stačí upozornit - a když se píchne, bude si pamatovat. Čekají na děti další a další nástrahy a kolikrát daleko nebezpečnější, bolavější... Naše malá zrovna minul týden nevěřila babičce, že ohradník v koňském výběhu "kope" a opravdu to bolí. Chodíme kolem něj už téměř 4 roky a najednou, byl to mžik, to musela zkusit celou dlaní... slzy jako hrachy, babí bolí to... Příště už mi snad věřit bude i v jiných situacích.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
chrapu - (8) - 252.120 (?), 21.4.2015 9:42

Stando, nic o mně a mé rodině nevíte, tak si můžete nechat od cesty. Můj dnes šestiletý syn ví o bolesti možná víc než Vy, určitě víc než já. Ale říkám MOŽNÁ, protože Vás neznám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 166.4 (?), 21.4.2015 8:32

Nezlobte se na růži, že má trny. Radujte se, že trnitý keř má tak krásné květy...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
chrapu - (8) - 252.120 (?), 21.4.2015 9:15

Ne Šípkové Růženky to rozhodně nejsou. Že i zkušení zahradníci mohou být jízliví, jsem tedy nečekal. No letos už v nich byl 3-roční s gumovým míčem (kaput) a 6-letý se 14-letým o víkendu odrovnali nový kopačák o víc jak centimetrový trn. No a až začne chodit ten skoro roční synovec… A ano nejsem odborník, každý umíme něco, proto jsem přišel pro tipy – za které děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika