Clematis (plamének) - proč vadne?



host - 92.7 (?) 
30.7.2009 21:37, zobrazeno: 17281x

Zdravím.

Mám jednu otázečku. Mám na zahrádce asi 15 druhů Clematisů. Cca v květnu a červnu když mají začít kvést najednou uvadnou a uschnou, někdy celý Clematis a jindy jen některé výhony. Na jaře zase vyrostou, a tak je to každý rok. Někde jsem se dočetl že je to mrtvička (nevím jak jí teda předejít) a jinde že může jít o houbovou chorobu (prý nějaký postřik co obsahuje měď - prý třeba skalici).

Nemůžete mi někdo poradit co s tím aby se Clematisům dařilo?

Děkuji Milan

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 176.18 (?), 31.7.2009 1:26

Je to tzv. "vadnutí plaménků", houbová choroba. Dostane se do rostliny z půdy sebemenším poraněním stonku třeba při okopávání. Napadené výhony odstřihnout a zničit (nedávat do kompostu!). Opakovaně stříkat fungicidy (ale asi bych si nechala poradit, který je vhodný - bylo by škoda třeba popálit patnáct clematisů).           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 92.7 (?), 1.8.2009 22:23

Myslite že je to teda opravdu jen houbová choroba?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.18 (?), 2.8.2009 1:36

Určitě "jen" houbová choroba. Ale když ji na zahrádce v okolí clematisů máte a máte i velkokvěté druhy, které jsou náchylnější, budete muset stříkat, jinak vám nepřežijí.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 92.7 (?), 2.8.2009 20:36

Já ty plamínky mám na poli, kde na ně paří od rána do večera slunko,, tak jestli ještě v tomhle nemůže být problém?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 176.18 (?), 3.8.2009 11:33

Clematis chce "hlavu na sluníčku a nohy v chladnu", hlavně musí mít zastíněné kořeny třeba trvalkou nebo jiným menším keříkem, stačí i větší kámen. Na plný úpal to ale kytka není.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 164.58 (?), 7.6.2016 21:06

Dobrý den, mám klematis na půl po odkvětu, na listu má zelené broučky a bílé tečky.Co by pomohlo?Děkuji Nikol

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika