Clematis montana bílý



host - 93.30 (?) 
23.1.2014 13:09, zobrazeno: 9612x

Dobrý den, poradil by prosím někdo, kde sehnat Clematis montana?  Bílý, ne velkokvětý. Semena či rostlinu. Na netu jsem přesně tento nenašla, vloni jsem se ptala v zahradnictvích kolem bydliště a bez výsledku. Ráda bych ho zasadila k pegole na polostinného místa.

Děkuji Renata

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 212.194 (?), 25.1.2014 19:17

Zdravím, nevím odkud jste, ale mají ho v Hornbachu, konkrétně v brněnském (předpoklám ale, že všude v tomto řetězci mají stejný sortiment). Chtěla jsem si ho také koupit, moc se mi líbí, ale mám růžový a už nemám místo.

Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 25.1.2014 19:23

v HBu mají jen velkokvěté kultivary, malokvětý (botanický) bílý určitě ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 25.1.2014 19:34

Zkuste zadat Dufek a požadovanou rostlinu... Jestli ho nemá od, tak už málokdo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 93.30 (?), 27.1.2014 7:44

Děkuji za příspěvky, podívám se i v tom Hornbachu, ale tam bude asi ten velkokvětý kultivar.

Renata

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 166.4 (?), 27.1.2014 17:39

Jestli jej chcete hodně a máte to blízko do Dolních Rakous, tak jej mají u Praskace v Tullnu za 15 euro...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 21.107 (?), 2.3.2014 19:01

také já jsem podlehla kouzlu clematisů, mám jich několik, mám chalupu v okrese Frýdek-Místek a tady hodně prodávají zahradníci z Polska, mají velký výběr clematisů, rovněž montana bílý i růžový, koupila jsem si ho několikrát, ale bohužel mám pocit že tato vymrzá. koupila si ho současně i známá, který má domek Havířova a už během druhého roku měla popnutý plot, má růžový květ a do fialova listy a krásně voní, bohužel mi se vždycky clematis vytratí. myslím že tento clematis je také nazýván "horský", tak jsem myslela, že je odolný proti mrazu. proto pěstuju tento clematis v květináči a na zimu ho dávám do kůlny a obalím textilií, tak přezimuje, ale musím ho udržovat v určitých mezích, aby se nerozrostl. velmi dobře se množí, v srpnu nadělám řízky a napíchám do květiáčů, dobře se uchytí. tak už mám namnožené tři květináče, ale pořád se bojím ho vysadit ven nastálo. prosím o radu,  jestli je tento clematis opravdu choulostivý při mrazech, tady v horách je přece jen chladnější vzduch a větší mrazy, nebo jsem jen zvolila špatné místo. děkuju. Verunua

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.16 (?), 22.3.2014 17:26

Dobrý den, včera jsem clematis montana koupila v Lidlu v HK, mají i jiné druhy. Stojí 65,-. Mějte se...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika