brslen



Stránky: 1,  2   
allinka - (2) 
25.7.2007 12:54, zobrazeno: 28092x

Dobrý den,

mohl by mi prosím někdo  poradit, jak mám rozmnožit brslen.  Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 35.87 (?), 25.7.2007 12:58
Já jsem si našel místo na kraji lesa kde brslen roste, a tam jsem si vyryl odnože, brslen tvoří dost odnoží. Zakořenily všechny.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
allinka - (2), 25.7.2007 13:06

Já mám od kamarádky nastříhané větvičky panašovaného brslenu a  zajímalo by mne, jestli jde zasadit, aby zakořenil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ms.majda - (28), 27.7.2007 22:18

Můžete ho zkusit nařízkovat. Ze spodní poloviny větvičky odstraňte listy, namočte do stimulátoru a zapíchněte do hlíny. Řízkovance pak umístit nejlépe pod sklo či folii.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 16.113 (?), 2.10.2008 13:12

Nevíte náhodou někdo, jak se brslen sází? Rozmnožit ho je lehké - jen ufiknout větvičku a dát do vody s hnojivem než se rozkoření. Mám ale pro jistotu objednané sazeničky a zahradnictví není schopno mi poskytnout návod na to, jak daleko od sebe mám brslen ( Euonymus fortunei Emerald n´Gold) nasázet, aby z toho byl živý plot a jak hluboko mám sazeničky zahrabat, aby vůbec vzešly :o(Díky za rady Sarah

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 97.194 (?), 2.10.2008 14:10

Dobrý den Sarah,

Tak z rostlin, které popisujete budete mít spíš lemování kolem nějakého záhonu, protože bez možností opory vyroste tak max. 40cm do výšky. Ale taky dobrý. Nicméně to nebude živý plot o výšce dospělého člověka. Sázím tyto rostliny na 50cm od sebe v řadě a hloubku budete mít již určenou kořenovým krčkem, což je místo, které bylo při pěstování v okrasné školce nad zemí. Nasadíte do stejné hloubky. Předpokládám, že sazenice budou pěstovány v nějakém kontejneru. Tak ať se Vám daří přeje Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 16.113 (?), 6.10.2008 9:27

Děkuji Vám za radu Stanislawe. Brslen oporu mít bude v podobě klasického drátěného plotu, takže by se snad mohl vyšplhat do výšky jednoho metru, že? Měla bych ho nechat jen tak růst, nebo jej zastřihávat, aby se mi rozvětvil? S kamarádkami se na tom nemohu shodnout - jedna tvrdí, že je to jako bych zastříhávala břečťan a druhá zas tvrdí, že bez střihání to bude jen pár proutků. Jaké s tím máte zkušenosti Vy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 97.194 (?), 6.10.2008 12:38

Dobrý den Sarah. No, zkušenosti zřejmě mít budu, mě okrasné zahrady živí. Myslím si, že se Vám Euonymus fortunei po drátěném plotu přeci jen vyšplhá, i když to není klasická zeď. Co se týká zastřihávání, já bych ho na jaře příštího roku poměrně razantně zastřihnul, protože Vám spolehlivě obrazí. V tomto tyto rostliny nezklamou. Taky si myslím, že čas od času dojde k jeho namrznutí, což je svým způsobem taky zastřihnutí, takže potom opět pěkně obrůstá. Jako zahradníka mě ovšem spíše zajímá, proč jej chcete je do výšky 1 metr, když bude u drátěného plotu? To ten plot má taky výšku jen 1 metr? Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 16.113 (?), 6.10.2008 13:09

Dobrý den Stanislawe. Výška jednoho metru je dána tím, aby bylo přes plot pohodlně vidět na silnici. Zahrada je na samotě, takže plot je pouze okrasný a není nutné, aby bránil ve výhledu. Naopak je žádoucí, aby nebyl příliš vysoký a já měla neteřinku na očích, když si bude na silnici kreslit křídami atp. Mnohokrát děkuji za rady, jsou velmi přínosné. Určitě se podle nich zařídím. Sarah

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 230.24 (?), 1.5.2012 19:12

Dobry den, já jsem se snažila rozmnožit brslen ale ani se mi to nepodařilo po 2 měsících, přesně tak jak tam pisete jsem ho rozmnožila ale měla jsem ho ještě nechat tak? Neboť vázné nevím. prosim mohli byste mi poradit?

Bršlen
Bršlen
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika