Břečťan - rád by se plazil po zemi, ale na fasádu nechce



Stránky: 1,  2,  3   
host - 62.154 (?) 
6.5.2009 22:37, zobrazeno: 32449x

Mám takový problém. Břečťan množený řízky po cca 1-2 letech nechce vůbec růst na fasádu, ale jen se prodlužuje a plazí po zemi. Šlahouny jsou i metr dlouhé.

Udělal jsem několik pokusů přichycení pomocí izolepy, nebo různých drátů a betonářského železa. Stále nic, na zeď nechytne.

Nakonec jsem tento rok dospěl do stavu, kdy jsem to přilepil tavnou hmotou - to už drží báječně :-). No, ale popravdě bych nechtěl takto oblepovat celý dům. Tak nějak jsem očekával, že si břečťan pomůže sám, stejně jako psí víno. Co s tím?? 

Díky Martin

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 91.21 (?), 6.5.2009 22:55

Je to druhem, jeden se plazí a druhý roste nahoru a ten se hůř řízkuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 62.154 (?), 6.5.2009 23:15

Rychla odpoved' :-).

To jste mne moc nepotesil, tech sazenic tam mam tak 50ks :-(. Nicmene mam ale pocit, ze to je rizkovane z rostliny, ktera se pnula nahoru? Uz si nepamatuji presne, jen vim, ze jsme jej byli vydolovat na Strahove v Praze u jedne zdi...

Jak poznam ten spravny druh?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Zahrádkářský kacíř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 235.249 (?), 6.5.2009 23:22

Nemůže to být tou fasádou?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 62.154 (?), 7.5.2009 0:33

Nerekl bych. Je to u dvou druhu fasady, jedna je klasicka "zatirana" moderni fasada (akryl? silikat?..) na polystyrenu, druhy je vymyvany vapenec v betonu (tzn. male kaminky v betonu, brectan ma moznost se chytit ale i betonu). A v podstate tam je i treti - natirany beton (na kousku, takovy pasek). po tom mi to taky neleze. Diky!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Zahrádkářský kacíř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 235.249 (?), 7.5.2009 1:49

Pokud nepřijdete na nic jiného tak bych určitě zkusil jeden přesadit někam k normální fasádě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 122.179 (?), 7.5.2009 7:05

Břečtan není totež co přísavník.Na hladké omítce nedrží, vyžaduje opěrnou konstrukci na fasádě.Stačí mu "obyčejný" svod hromosvodu a budete ho mít i na půdě.Mám ho dlouhá léta na severní straně domu, ale jen tam, kde našel oporu.Jinak je to nezmar, který s dost obtížně likviduje.A nejvíc vyhovuje kosům.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.51 (?), 7.5.2009 7:49
Ja mam vubec nejakej divnej brectan. Je vysazenej nad dvoumetrovou opernou zdi a misto aby ji obrostl (uchytu tam ma dost) tak se proste spustil dolu jako lijana a plazi se po zemi. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.167 (?), 7.5.2009 8:21

Čas od času dělám na fasádě "údržbu" břečťanu. Chová se opravdu zvláštně... na hladkou fasádu se mu moc nechce, ale na okenní skla od dílny se dokáže přilepit neuvěřitelně pevně.

Myslím, že hlavními faktory pro růst vzdušných kořínků, kterými se dokáže chytit i hladkého povrchu, jsou slunce + vzdušná vlhkost. Jinými slovy řečeno... nedostatek slunce + vyšší vlhkost vzduchu spojená s co nejmenším prouděním vzduchu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 121.238 (?), 7.5.2009 8:58

Mame ho, vyrasta z tiena a nema zaujem sa plazit po zemi ale ide hore, po stene. Asi za svetlom.

Mozno Vas problem je, ze su tie steny prilis horuce od slnka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika