Břečťan - kolik cm od sebe sázet



host - 147.1 (?) 
6.7.2009 22:31, zobrazeno: 19350x

Poraď te Mi prosím někdo kolik cm od sebe sázet sazenice břečťanu. Chceme nechat porůst stěnu kůlny a potřebujeme, aby to bylo co nejrychleji. Děkuji za odpovědi. Zuzana

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?), 6.7.2009 22:38

40 - 50 cm, kupte kontejnerovaný, alespoň 180 cm dlouhý, cestou by bylo vytvořit i hřížené kvalitní sazenice, ale čekali byste na ně do jara.

Dejte břečťanu dobrý substrát, hnojte a zalévejte  (pokud spěcháte), později není nutná v podstatě žádná péče

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 143.78 (?), 4.9.2009 15:34

No to snad ne!!!

My máme dům komplet porostlý břečťanem, jen okna a střecha koukají. Stáří rostlin je asi 7 let a kolem celého domu 10 x 10 metrů máme jen 9 rostlin.

Břečťan má obrovskou schopnost větvit a jediná rostlina zakryje hodně velkou plochu. Vysázíte-li je blízko sebe nebudete přes léto dělat nic jiného, než řezat, stříhat a dolovat šlahouny.

Jinak naprostá spokojenost. V létě dům stíní a v zimě působí lépe, než všechny drahé zateplovací metody. Zeď je skrásně suchá a zdravá.

Všem doporučujeme. Krásné, praktické a ušetří peníze za opravy, v zimě za energii a v létě úžasná atmosféra v domě.

Jen rostlinky proboha nesázejte blízko sebe.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 156.247 (?), 21.9.2009 12:00

Já mám zkušenost s břečťanem jinou. Dům byl slepený z několika částí a každá část má jiný sokl a taky jinou výšku soklu. Tuto hrůzu jsem chtěla zakrýt břečťanem. Krásně se rozrostl, držela jsem ho tak, jak bylo třeba. Najednou začala opadávat omítka. Nějaké tenké šlahouny se dostaly do malé spáry a už se to začalo loupat. Taky jsem koukala jako puk, že mě najednou vyrost břečťan z odpadní roury, která je poblíž. Bůh ví odkud prorostl. Ničila jsem ty nežádoucí   šlahouny postřikem. Tak nevím... Když už jsem se dočkala a narostl, tak, abych ho asi zničila, protože ho nejspíš neuhlídám. Co poradíte? Mám ho dát pryč úplně?

Ivana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 137.34 (?), 21.9.2009 13:13
Na osmnácti metrech mám čtyři rostliny už více než dvacet roků a každý rok stříhám min.dvě vlečky za teru hmoty.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika