Břečťan ke zdi kamenného domu



host - 189.75 (?) 
16.4.2011 22:44, zobrazeno: 8385x

Dobrý den, chtěla bych nechat porůst severní stěnu našeho stopadesát let starého kamenného domu břečťanem. Podle zde přečtených diskusí na toto téma,  mě ale jímá hrůza z agresivity této rostliny. Myslím si, že vybrané stanoviště je pro něj ideální, po většinu dne je zde stín a okolo domu díky tomu, že je kamenný se dobře drží vláha. Ale představa, že se kořeny dostane až do základů mě trochu děsí. Můžete mi prosím napsat, jestli jsou mé obavy oprávněné. Děkuji zahradnice amatérka

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 16.4.2011 23:01

Dobrý večer. Já mám 14 roků zasazený břečťan na části severní stěny /kamenná/. Tato rostlina je velice dekorativní a chrání tuto stěnu prosti vodorovným srážkám. Je velice důležité tuto rostlinu nepustit tam kam nepatří - do okapů a pod střešní krytinu!  Vždy když začne přerůstat ji nekompromisně zastřihnu i během vegetace. Tato popínavá rostlina odsaje vodu od základů, což je dobře. Nedávejte ji úživnou půdu, potom se spláší a je všude. Jinak mohu doporučit. Zdeněk 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 189.75 (?), 17.4.2011 8:38

Děkuji za kladnou zkušenost, z věci co tu byly napsané jsem začala mít pocit, že mi břečťan až vyroste proroste i tou devadesátkovou zdí. Ale snad to nebude tak tragické.  Dům máme u lesa a půdu spíš jílovitou takže uvidím jestli se mu bude dařit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 26.4.2011 21:29

Dobrý večer. Přiložil jsem foto. Zdeněk



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Helena Hrušková - (1) - 37.141 (?), 25.4.2011 20:08

Dobrý deň, chcela som sa spýtať už druhý rok na jar mi vyschnú všetky listy. Chcela som sa spýtať či je to nejaká choroba alobo čo s tým mám robiť. Za odpoved vopred dakujem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 27.4.2011 19:13

Dobrý večer. Je dobré přiožit foto. Já mám tento břečťan a taky mi uschne pár listů, ale vždy břečťan krásně obrazí. Zdeněk



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Halinka - (27) - 60.45 (?), 1.5.2011 9:28

Mám ráda kámen. A Vaše kamenná zeď je krásná. Já osobně bych k ní žádný břečťan nedávala. Podle mého názoru by měli popínavé rostliny zakrývat pouze nevzhledné zdi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika