Břečťan a hnojení



host - 212.66 (?) 
2.8.2009 22:19, zobrazeno: 13452x
Chci se zeptat na vhodné hnojivo pro břečťan. Děkuji za tipy a rady. Luděk
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 47.145 (?), 2.8.2009 22:39

Já hnojím břečťan vším. Mám ho totiž hned vedle trávníku tak, že do něj prakticky zasahuje. Když hnojím trávník, pohnojím i ten břečťan. Samozřejmě, že jen někdy, přece jen to není tráva... Použil jsem například Krystalon trávník a nebo třeba Trávníkoé hnojivo Expert a dokonce i čistou močovinu. Předpoklkádám, že nebude náročný na výběr. Cereritem by jste asi neměl co zkazit. Mně roste jako šílený a musím ho trohu omezovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 187.14 (?), 2.8.2009 23:16

S Krystalonem start nebo trávník určitě nic nezkazíte.Záleží taky, kde ho máte vysazený. Má raději stín a vlhko, takže spíš severní stěny, na jižní se peče a trvá mu déle, než se rozroste. Já mám břečťanem porostlou pergolu na severní straně domu. První roky jsme ho prosili a,,popotahovali" aby už poporostl a sousedi k nám nečuměli .Teď se dohadujeme, kdo ho půjde ořezat, abysme se pod pergolu vešli. Jen tak pro zajímavost : zasadila jsem 1sazenici břečťanu od tchýně(takový co roste na hradech a na hřbitovních zdech) a 1 sazenici,,pokojového" od kámošky z obýváku (měl delší a hodně vykrojené listy)a oba přezimují bez problému. Janina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika