Bouganvillea - škůdci



anetta - (10) - 242.90 (?) 
4.5.2013 21:00, zobrazeno: 4197x

Trápí mne problém s Bouganvilleou, mám ji druhý rok a letos se zdá, že ji něco trápí, snažila jsem udělat nějaké fotky, ale nejsou možná dostatečně čitelné. Snad sviluška..

Listy bouganvillea
Listy bouganvillea
vrcholek Bouganvillea
vrcholek Bouganvillea
Bouganvillea
Bouganvillea
dtto
dtto
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 242.90 (?), 8.7.2013 22:05

Mezitím, co mi nikdo tady na fóru, neporadil, jsem hledala jak svou Bouganvilleu zachránit. Nenašla jsem žádný viditelný hmyz, ale jen pavučinky na spodní straně listů i na větvičkách, proto si myslím, že tobyly svilušky. Použila jsem tedy chemii - Omite a situace se asi po 14 dnech zdála o něco lepší. Potom jsem zjistila, že je možné použít šetrnější způsob: olej ze stromu Pongamia Pinnata, který působí i proti dalším škůdcům - mšice, molice a také pomáhá zlepšit odolnost rostlin a vitalitu.

Viz obrázek mé kytky:

Bouganvillea
Bouganvillea
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.11 (?), 19.3.2014 11:27

Měla jsem Bungavielu i Sungavielu ta bych řekla, že je o něco vytrvalejší měla jsem ji pověšenou pět let v létě na pergole byla ohromná a krásná letos mi přimrzla a jsem bez ní Bungaviela mě zašla myslím, že to jsou ty svilušky a těžko se jich zbavujete musí se postřik několikrát opakovat protože se líhnou nové a nové.Naštěstí se dá krásně množit chtěla bych sehnat ještě bílou a nevím kde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika