Letnění



jingles - (12) - 19.74 (?) 
14.5.2009 21:18, zobrazeno: 14043x

Dobrý den,

podělil by se někdo se mnou o zkušenosti s letněním pokojovek? Nikdy jsem to nedělala (nebylo kde), ale teď máme dům se zahradou a tak bych to ráda provedla. Vím, že většina jich nesnáší přímé slunce.

Jedná se mi především o tyto rostliny: ficus benjamina, juka, banánovník, vánoční kaktus a africké fialky.

Kalanchoe a amarylis by přímé slunce snesly?

A poslední dotaz - mohu nechat květiny venku již nyní po zmrzlících i v noci, nebo je na noc ještě příliš chladno?

Moc děkuji za rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 158.178 (?), 17.5.2009 20:03

Vánočni kaktusy mám venku už měsic, taktéž kalanchoe, cymbidium, amarylis. Africké fialky nedávám ven, s tím skušenost nemám. Vše mám na balkoně zastíněné bambusovou žaluzii. Snad vám to pomůže se rozhodnout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 50.50 (?), 23.7.2016 12:42

cymbidium po zmrzlých týden polostín, potom plné slunce, obzvlášť v říjnu, až do podzimu, do teplot 5 nad nulou v noci. teprve potom domů. cybule na slunci vyzrají a potom kvetou jak vzteklé od vánoc do března. už jak je beru domů, mají nasazeno na květy. je to vidět mezi listy. jen pozor, jsou křehké, lehce se celý stvol ulomí. hana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 140.15 (?), 18.5.2009 10:55

Dobry den! pokud vim, juka, fikusy jsou slunecni kytky..ty rekla bych bez obav... jen s tim fikusem trochu pomaleji, nejdriv do stinu, pak polostin a u toho bych radsi zustala..vanocni kaktus je epifyt a je chranen korunou stromu..takze spis vlhke misto a stin asi..babanovnik bych taky nedavala na poledni upal, spis ten polostin a hlidat vodu, dost chlasta a kdyz je teplo tak je to hned a uz klapousi.radsi samozavlazovak pro nej.fialky taky ne slunce, pak jim blednou listy.Kalanchoe to je kolopejka ne? tak tu muzete dat na trochu slunnejsi misto, ale spis jen dopoledni nebo pozdneodpoledni.Amarylis asi na slunce urcite ne..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika