Juka (nejspíš) - žloutnutí listů



pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?)
27.2.2018 14:08

Úplně normální stav. Mně taky žloutnou a usychají listy, a to mnohonásobně víc. Děje se tak vždy přes zimu. Zalíváním to není, letos na zkoušku téměř nezalívám (zalil jsem tak 1x až 2x za zimu), stejně žloutnou. Nyní mohu téměř s jistotou říct, že to je nedostatkem světla. Nejvíc usychá strana odvrácená od okna a u malých řízků v chodbě.

Na jaře je vždy vystěhuji na terasu, a tam neuschne ani jeden list.

Nicméně nic bych si z toho nedělal, stejně máte dlouhé holé kmeny - tak v 30cm bych je uřízl, krásně se vám pak juka rozkošatí.

Uřízlé kmeny (i vrcholové růžice) pak můžete nařezat na 15cm kousky a napíchat rovnou do nových květináčů. Koření a obráží na 100% (v obyčejné hlíně), takže tak získáte desítky nových stromků. wink

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 48.133 (?), 8.9.2017 14:56, zobrazeno: 6579x

Dobrý den, dostala jsem tuto rostlinu (zřejmě juka, ale ani podle vyhledávače nevím, jaký druh) a mám ji v kanceláři. Přes léto mi ale takto zežloutla u středu. Je pravda, že stála přímo u okna (severní strana), ale podle dalších příspěvků mám podezření na přelití (zalévám cca 1x týdně sklenici vody). Budu vděčná za rady co s ní, nechci ji utrápit. Děkuji.


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 240.228 (?), 8.9.2017 22:36

Tak ta to má za seboufrown Ještě můžete zkusit vytáhnout z květináče a zjistit, jestli je uhnilá už od kořenů. Pokud ne(což bych se ale divila) přesadit do nové hlíny, menšího květináče a uříznozut jí vadný vršek až pod poslední listy. Mohla by obrašit, i několika výhony.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 128.19 (?), 27.2.2018 13:48
Dobry den, obracim se na Vas pro radu. Juku mam uz 8 rokem, zazila dve stehovani, na tomto miste ji mam skoro dva roky, ale poslednich 14dni zacaly takhle zloutnout listy.kminek je tvrdy.nechci o ni prijit, prosim poradte Pridavam fotku Hezky den, dekuji
Zloutnuti listu u juky
Zloutnuti listu u juky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.239 (?), 27.2.2018 13:56

Hlava v suchu a horku, nohy studené a mokré? Zkrátit na polovinu a mírně zalít až bude zemina téměř suchá, přihnojit-tyčinky, tablety. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 27.2.2018 14:08

Úplně normální stav. Mně taky žloutnou a usychají listy, a to mnohonásobně víc. Děje se tak vždy přes zimu. Zalíváním to není, letos na zkoušku téměř nezalívám (zalil jsem tak 1x až 2x za zimu), stejně žloutnou. Nyní mohu téměř s jistotou říct, že to je nedostatkem světla. Nejvíc usychá strana odvrácená od okna a u malých řízků v chodbě.

Na jaře je vždy vystěhuji na terasu, a tam neuschne ani jeden list.

Nicméně nic bych si z toho nedělal, stejně máte dlouhé holé kmeny - tak v 30cm bych je uřízl, krásně se vám pak juka rozkošatí.

Uřízlé kmeny (i vrcholové růžice) pak můžete nařezat na 15cm kousky a napíchat rovnou do nových květináčů. Koření a obráží na 100% (v obyčejné hlíně), takže tak získáte desítky nových stromků. wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 27.2.2018 14:10

Zadavatelka nepíše, jak moc-málo zalévá a není poznat, jak daleko je od okna. Já bych rozhodně narvala co nejvíc k oknu a zalévala velmi mírně. Hnojit ještě ne, až tak za měsíc, dva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 128.19 (?), 27.2.2018 16:02
Moc diky za rady
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika