Yucca. Na jednom kmínku žloutnou listy



host - 36.124 (?) 
20.4.2015 17:18, zobrazeno: 14332x

Dobrý den.

V únoru jsem si v Baumaxu zakoupil tuhle pěknou Yuku. Asi před měsícem jsem pozoroval, že na jednom kmínku začaly žloutnout a usychat listy. Jsou to růžice těsně pod vrcholem, úplně horní listy jsou ok, Jen u některých růžic zdravých listů se sem tam objeví malý oschlý lístek. Přelitá není, žádný hmyz na listech ani kmínkách jsem nepozoroval, je ve světlém pokoji, ne ale na přímém slunci, teplota pokojová, okolo 20 - 22 stupňů. Před 14 dny jsem začal do zálevky přidávat hnojivo na palmy. Poraďtě v čem může být zádrhel.

Postižená růžice
Postižená růžice
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 228.46 (?), 21.4.2015 13:03

Dobrý den,

moje zkušenost je ta, že když si koupíte v hobby marketu novou rostlinu, tak si na nové podmínky u Vás doma poměrně dlouho zvyká (zvlášť takový starší exemplář). Třeba i půl roku. Rostla ve skleníku v ideálních světelných a tepelných podmínkách, to nikdo z nás doma nemůže napodobit. Takže být Vámi bych nezoufal. Ona si časem zvykne. Ovšem nikdy nevydrží tak pěkná, jako byla v ten den, kdy jste si ji přivezl domů.

J. P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.38 (?), 22.4.2015 11:21

Tak jsem si skoro jistá, že o tu juku přijdetesad neodumírají listy, ale celé výhony. To uprostřed kmínku nahoře je díra? Zkuste tam strčit třeba bambusovou tyčku, prut, cokoliv podobné... jestli tam po vytažení neulpí nahnilý kmínek. Podle mne, je uhnilý. Možným je i to, že už jste ho takový přelitý nevědomky koupil. Stačilo, že nechali pak vyschnout substrát a vypadalo to nějakou dobu dobře. Substrát juky, musí být většinu času skoro suchý, zalívat maximálně jednou za 14dní, přebytek vody v misce vylít a nechat těch 14 dnů vyschnout. Vím o čem mluvím, sama jsem jednu podobnou taky utopilanokonvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 36.124 (?), 23.4.2015 18:54

Není to díra. Je to jen slouplá část kůry na horní straně kmínku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 178.38 (?), 24.4.2015 12:57

Aha, ale ne asi kůry, ale zátěru kmínku. Ještě zkuste zmáčknout kmínek dole, těsně u zeminy, jestli tam není změklý, jestli vám nepruží pod rukou...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 36.124 (?), 27.4.2015 6:10

Nepruží. Kmínek je po celé délce tvrdý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 192.35 (?), 27.4.2015 15:11

Mě na ni nepřijde nic zvláštního.Usychají ji ty první listy a jinak vypadá zdravě.Zkuste míň hnojit a dejte ji čas, musí si u vás zvyknout.Já osobně každou koupenou kytku doma přesadím, většinou mají malé květináče či nevhodnou zeminu.Olina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika