Přežije tahle palmička?



host - 25.131 (?) 
26.9.2014 21:25, zobrazeno: 5948x

dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli má takhle palmička šanci na přežití. Dostala sem ji od bráchy ze španělska kde rostla u seříznutého kmene a sem do čr cestovala v kufru a kořeny měla v pořádku.. mám ješte dvě uplně stejné. Nevím co to je za druh palmy... a ty listy už takové byly jak sem ji dostala.. děkuji za odpověď

palmička
palmička
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 87.89 (?), 19.10.2014 13:40

Jedná se o daltovník- Phoenix. Přesný druh nelze určit ani dle místa sběru, Španělsko je poměrně velká země s rozdílným klimatem, rostou tam téměř všechny druhy daltovníků. Nejčastěji se vysaují Phoenix canariensis a v hodně teplých oblastí se pak nachází hojně Phoenix dactylifera. Rozdíl je mezi nimi z pěstitelského hlediska velký- z amatérského žádný :).

To jestli přežije je pouze na ní a druhotně na Vás, jak se k ní zachováte. Pokud měla dostatek živých kořenů, je šance značně vyšší, než kdyby přicestovala s pár kořínkama. Rostlinu doporučuji mít na hodně světlém místě, ale zásadně ne na přímém slunci, takže okno na jih je ideální, ale rozvíjející list by neměl do doby než palma začne viditleně růst být na přímém slunci. Vhodná je spíše vytápěná zimní zahrada..

Pokud se palma ujme, což by mohla zvládnout přes zimu, tak jí netrapte doma, ale někdy na konci dubna jí dejte ven s postupným přivykáním na plné slunce, to je pro ni přirozené. 

Zálivka přes zimu velice opatrná, až viditelně oschne substrát, tak pak zalít. Já zalévám doma kytky po 2 až 4 týdnech, mám s tím jen ty nejlepší zkušenosti. Hnojit rozhodně až nasládující rok.

Ať se daří!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika