Prečo mi nerastie Cycas?



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 79.40 (?) 
5.8.2008 19:38, zobrazeno: 89999x

Minulý rok (2007) som si kúpil malý cycas revoluta. Mal a doteraz má 3 listy. A teraz už bude skoro rok, čo mi nerastie. Zalievam ho vtedy, keď je suchý alebo aj skôr, je na okne orientovanom na juh. Hnojím ako ostatné rastliny počas vegetácie 1 X za 10 dní, pričom striedam dva typy hnojív a to viaczložkové a NPK. Tak kde robím chybu? Ďakujem

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
bucko - (48) - 227.2 (?), 6.8.2008 22:44
Zdravím. Nemusíte dělat špatně nic.Cykasy u nás rostou velmi pomalu a listy dělají max jedenkrát za rok.Pokud jinak vypadá zdravě tak prostě sezonu vypustil a listy udělá později. Všeobecně potřebují hodně světla, tepla v období růstu, i když nepouští listy přibývá na objemu, velmi propustnou zem a hlavně v letním období konstantní vlhkost, což se v květináči velmi těžko podaří udržet. Mně letos udělal 35 listů najednou ale loni taky nic/foto/ /staré listy jsou spálené jarními mrazíky/ Josef
Cykas revoluta
Cykas revoluta
Revoluta
Revoluta
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 79.40 (?), 7.8.2008 10:06

Ďakujem za odpoveď. Tie vaše sú naozaj nádherné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 117.119 (?), 8.8.2008 22:52

Já taky musím souhlasit s panem Bučkem, s onou konstantní vlhkostí. Např. můj cykas udělal na jaře 3 nové listy, a minulý týden jsem ho přestěhoval do skleníku a začínají pučet další nové listy. Skleník máme pěkně na jih s ideální vlhkostí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
bucko - (48) - 227.2 (?), 15.8.2008 19:09
Ano v ideálních podmínkách dokáže vypustit nové listy i třikrát ročně. Stimuluje ho i ostříhání všech listů a během 3 měsíců by měl znovu obrazit.To se týká jen rostlin v jinak dobré kondici. Pokud narostly nevzhledné listy v zimě nebo špatných světelných podmínkách můžeme je odstranit a donutit cykas k dalšímu růstu.Některé druhy dokonce rostou nebo kvetou pouze při ztrátě olistění požárem, zimou nebo suchem.Jsou druhy, které snesou i mráz a některé dokonce před zimou listy shazují.Přestože je lidé řadí k palmám, nemají s nimi nic společného a jsou daleko blíže jehličnanům. Mnoho o cykasech zde: http://cs.wikipedia.org/wiki/Cykasy Josef
Jeden ze vzácných modrých cykasů
Jeden ze vzácných modrých cykasů
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 229.90 (?), 5.9.2008 12:17

To je nádhera!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 11.243 (?), 17.3.2009 13:01

Modré cykasy jsou nádherné. Některé jsou hůře dostupné, ale myslím že takový cycas cairnsiana se dá relativně dobře a levně sehnat - tedy semena. Pár fotek najdete tady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 177.188 (?), 29.4.2009 9:54

Mohu se jeat zeptat? Do

etla jsem se, ze cycas se má v léte letnit. Vyndala jsem ji na terasu a listy jí zezloutly, o tom, ze mi nerostou dalsi listy ani nemluvim. Mam ji teda zandat zpet do domu? Nebo ji premistit na mene slunne misto? Dekuji moc za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 117.119 (?), 29.4.2009 15:52

Teď už je to úpně jedno co s ní uděláte, každopádně by jste se už měla rozhodnout a nechat ho tam. Nové listy rostou většinou začátkem léta. Doporučoval bych ho nechat na tom sluníčku, protože aspoň mu narostou tvrdé a hodně odolné listy. Jinak se nemusíte stydět že vám takhle zareagoval, to dělá hodně lidí. Někde v televizi nebo na internetu najdou článek o kytce co mají doma a hned jí nastolí podmínky které zjistí, ale to že rostlina se kterou zacházejí vystrčí ze tmy na prudké sluníčko "protože to vyděly v časopise"(např.) je už nezajímá, pak se hned mlátí hlavou o zeď proč si i nepřečetli že se musí na sluníčko postupně navykat...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
bucko - (48) - 227.3 (?), 30.4.2009 20:43

Cykas má rád hodně světla a plné slunce.Pokud je zimován správně, tj.v chladu, nevadí ani méně světla nebo i skoro tma, přenos ven na přímé slunce mu nevadí/viz aktuální foto/.Pokud byl zimován v teple/bytě/,většinou listy spálí jarní slunce, zejména ty které v bytě vyrostly!!

Volně vysazený již v dubnu začíná pouštět listy.

Josef Bučko

Cykas revoluta
Cykas revoluta
Bez názvu
Bez názvu
Nové patro listů
Nové patro listů
Dioon spinolosum
Dioon spinolosum
Dioon mejiae
Dioon mejiae
Dioon edule
Dioon edule
Mrazuodolný C.panzhihuaensis /až do -16C/
Mrazuodolný C.panzhihuaensis /až do -16C/
Encephalartos princeps
Encephalartos princeps
E.dolomiticus
E.dolomiticus
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika