Nevím co se s ní děje



host - 179.234 (?) 
11.12.2014 18:24, zobrazeno: 9734x

Dobrý den,

mám už dva roky palmičku (odnož od mé maminky, po vypuštění kořínkú zasazená do květináčku). Celé dba roky mi krááásně rostla a dařilo se ji. Najednou však zničeho nic začaly žloutnout listy a i kmen (kmínek). je stále na stejném místě, takže má stále stejné podmínky. Nevím co se s ní děje a moc bych ji chtěla zachránit, nevíte náhodou co s ní? Moc děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.131 (?), 11.12.2014 21:04

Nepotřebuje přesadit? Mladé palmičky se přesazují každoročně, používá se vyšší květináč.

Nebylo by foto? Píšete totiž "odnož" + "kmínek" - a palmy, které mají kmínek, odnože netvoří, jestli to není špíš juka nebo něco podobného.          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 179.234 (?), 13.12.2014 9:07

dobrý den,

přesadit mne nenapadlo, říkala jsem si, že má dost velký květináč. A mohu přesadit i teď na zimu, když ji mám v bytě?

obrázek zasílám.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1576) - 166.4 (?), 13.12.2014 12:58

Není to palma ale dracéna a vypadá celkem normálně. V zimě vždy opadají spodní listy, je to nedostatkem světla. V zimě co nejvíc na světlo, zalévat spíše opatrně, vždy až když začne klopit listy. Květináč má přiměřený.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.131 (?), 13.12.2014 14:20

Tak jsem měla pravdu, že to nebude palma - jak píše p.Janča... Víc světla, zálivka občas, třeba 1x za 14dní - až zem proschne, ale pak zalít pořádně, až proteče voda. Na dracénu má květináč dost velký, takže teď nepřesazovat. Přesadila bych zjara do stejného květináře, ale vyměnila bych zeminu za humóznější substrát, máte to nějaký "beton".           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 178.143 (?), 16.12.2014 16:03

Lído, je to hlína (sebraná z komspotu,,, ale ok. Moc děkuji... dám ji na světlo a snad bude ok... ale loni v zimě tohle nedělala. Žloutne mi postupně celá a nejen spodní listy :-(.  A děkuji za určení druhu květiny... se v tom fakt nevyznám...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.239 (?), 16.12.2014 16:43

Netřeba šibovat, ke zlepšení světelných podmínek stačí zrcadlo nebo bílý lesklý sololit, umakart, ubrus apod. na stěnu-skřínku-viz. foto!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 210.54 (?), 17.1.2015 19:14

Podle mě to není Dracena ale Juka elephantipes, vytváří kmínek. Když oholíte zbytky utržených listů, měl by vám prosvítat kmínek. Chce spíš "sušší" přístup. V žádném případě nepřelívat a na zimu snese poměrně chladno, my jsme jí dlouho měli na uzavřeném balkoně, ale mrazy nevydrží. Pokud normálně přirůstá, tak bych asi ještě počkala. Co se týče substrátu, mám dojem, že vydrží téměř všechno, ale palmám všeobecně přidávám, trochu písku do substrátu. Co se týče světla, tak ve stínu vytáčí kmen směrem ke světlu, jinak si udržuje kompaktní tvar. Pokud chcete získat jistotu, jestli je to Juka, tak přejeďte kraje listů, má tam drobné zoubky, které trochu řežou do ruky. Dracénky mají hladké listy. Listy má potažené ochranným voskem, který se dá setřít při mytí a pak se jí listy lesknou. Ale to mají už také i některé druhy dracén taky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika