Kokosová palma



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
evicka11 - (4) - 40.70 (?) 
26.11.2007 13:37, zobrazeno: 663633x

Dobrý den,

koupila jsem si kokosovou palmu ale už po týdnu se na listech objevil hnědý flek a na kokosu také. Je umístěná v obýváku, zhruba 2m od oken.

Jak jí zachránit?

Kokosová palma - hnědý flek na listu
Kokosová palma - hnědý flek na listu
Kokosová palma
Kokosová palma
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
bucko - (48) - 225.4 (?), 26.11.2007 15:44
Kokosová palma je chyták na lidi. Nelze ji totiž úspěšně pěstovat a většinou hyne!! Josef Bučko
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 1.3 (?), 27.11.2007 6:53
Vypadá to na hnilobu, či plíseň, viděla bych to na reklamaci, když se Vám to objevilo do týdne po nákupu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 1.3 (?), 27.11.2007 7:07

Pěstovat úspěšně kokosovou palmu si u nás může dovolit ten, kdo má vysoký tropický skleník a dostatek prostoru, zemina výživná, dostatek rašeliny, teplota tropická, nemá klesnout pod 20 st.C, snese i 45 st.C, zálivka bohatá, pravidelně přihnojovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 235.79 (?), 20.12.2007 11:56

Mám úplně stejný problém, listy od druhého dne hnědnou, ale bydlím v paneláky, takže žádný tropický skleník - a tím to bude. Zdravím ostatní pěstitele Liby

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 21.34 (?), 1.6.2015 17:03
Dobrý den mám takovej problém v tesku jsem si koupila kokossvou palmu a listy mi usichaj a nevím čím to je a včera jsem ji měla na krivo ale ty listy jsou úplně suché a nevím co mám dělat a to bydlím v paneláku děkuji za jakoukoliv radu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 210.186 (?), 8.5.2015 16:16

Dobrý den

Kokosová palma potřebuje velkou vlhkost. - Když bydlíte v bytě z balkonem tak je dobré jí dat přes léto na balkon, ale nevystavovat přímému slunci to potom rychle schne a udělají se vám tam rychle hnědé fleky, takže potřebuje světlo, ale ne přímé slunko.. - Jinak bez problému když je déšť nebo vlhko venku, tak je dobré jí nechat na balkoně. - Když bydlíte v bytě bez balkonů tak je dobré jí dát do koupelny k oknu pokud tam je, jinak ne. - V koupelně je největší vlhkost třeba když se sprchujete, ale nesmíte se koupat v soly, protože když je ta rostlina v té solné vlhkosti tak vám rychle úhyne, a to muže byt jakákoli kytka prostě nesnesou solnou vlhkost. Když vidíte prach na palmách nebo pyl, tak je dobré je jemně otřít listy hadříkem, a potom znovu orosit.- Jinak ten prach nepovolí orosit rostlinu a pokaždé to steče, nebo když ho tam ten prach necháváte déle, tak vám taky začnou hnědnout listy.- Vždy to oroste alespoň 5x za den, když je nepřímé sucho tak až 10x za den, a potom vám to poroste.- Když to pěstujete v koupelně u okna, tak to stačí jen 2x za den orosit. Ale nejlepší je skleník, na zahradíce! Dávejte pravidelně hnojivo, ale nikdy to s tím nepřežeňte, to rostlina hodně špatně snáší.

Pří teplotě 21C zpomaluje svůj růst. Dobře rostou i v pouhých 4 do 12 C, a v letě 28 až 37 C.- Dokáží přežít i v teplotách 0 C. Byly případy kdy se palmy zotavily z teploty -4 C. Pokud rostou v oblastech kde není dostatek tepla, ale tyto rostliny v chladnějších teplotách nejsou schopní produkovat plody.

Z pozdravem pěkného dne Kopůnec Gabriel smiley ...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Veronika L. - (2) - 42.213 (?), 23.5.2015 16:02

Dobrý den.

Ve čtvrtek jsem si udělala radost a v Tescu koupila palmu (je tak krásná, že se nedalo odolat)  Má krásnou výšku 1,40m a je nádherně zelená..má 2 velké rozdvojené listy, 1 o něco menší rozdvojenej list, 1 ještě menší také rozdvojenej a jeden malej lístek roste :)  Má jen jednu malou hnědou skvrnku na boku jednoho z těch středních listů (doufám že to není moc velká vada co by vedla ke špatnému konci) Jestli se stím dá něco dělat, radu jistě ráda uvítám. Jinak jak teda postupovat v této počáteční fázi? Bydlíme v bytě v paneláku a máme i balkón směrovaný na jih... jen venku zrovna není nejlepší počasí v posledních dnech tak mám strach aby jí třeba ten chlad nějak neublížil, proto ji máme zatím v pokoji. Není v něm moc světla a vlhkost vzduchu zatím netuším (koupíme časem měřák i zvlhčovač) Jak sem četla tak je to prý dobrej nápad pro tuto rostlinku. Mám i jiné rostlinky, ale ty nejsou vůbec náročné. Každopádně doufám že si spolu budeme všichni  "rozumět" a hlavně aby mi ty rostlinky dlouho vydrželi :)

Děkuji za každou radu a přeji všem hezký den. Veronika L. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Veronika L. - (2) - 42.213 (?), 23.5.2015 16:06

A málem bych zapoměla... musím kropit jen destilovanou vodou nebo stačí odstátá kohoutková voda? Myslím tím i třeba na zalévání. Zatím sem ji od nákupu nezalévala, zdá se mi že půda je dost vlhká. Jen sem jí už několikrát denně pokropila rozprašovačem... listy, stonek a to i kokos...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 213.32 (?), 17.1.2008 11:53

Dobrý den. Mám stejný problém. Nyní mám palmu už celou suchou, na kokosu fleky nemám a tak pořád doufám, že ji zachráním. Přemýšlím, že ji celou uříznu a nevím zda vyrazí znovu. Nemáte někdo radu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika