datlovník



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 52.72 (?) 
23.8.2008 17:09, zobrazeno: 99926x

mám ho doma 2 roky.roste pěkně a rychle.hnojím ho hnojivem pro palmy a zelene rostliny kazdych 14 dni a ted tak 2 mesice me hnednou listy.ty nove jsou zpocatku krasne zelene ale potom zhnednou a zacnou se jaksi zcvrkavat.nevim co to je.prelita neni.zalivam ji myslim dobre.rosim ji,...nemate s tim nekdo zkusenost?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
ravo - (1) - 117.119 (?), 23.8.2008 22:56
ahoj, datlovník neni pokojová rostlina, potřebuje venkovní klima. Rosit datlovník je myslím zbytečné, možná že i spíše na škodu. A tohle co popisujete, vypadá spíše na plíseň,nebo něco požírá kořeny, chtělo by to foto
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 52.72 (?), 24.8.2008 19:56

na kořeny jsem se dívala a jsou v pořádku pěkné narostlé bez jakýchkoli broučků.Pěkně roste ale listy hnědnou.Nemám ho dát kam ven to je ten problém.na těch listech jsou i takový malý bílý tečky jakoby plíseň to mě taky napadlo ale nijak to není cítit.existuje na to nějaký postřik?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 117.119 (?), 25.8.2008 16:08

Nechci vás strašit, ale možná máte napadený datlovník grafiolózou, způsobuje to houba graphiola phoenicis. Zkuste vyhledat přes google, jistě najdete nějaké obrázky. Tato houba se projevuje u datlovníků pěstovaných doma, mohla jste si tu houby už s ním přivést nebo ji chytla později. Každopádně si kupte fungicid na houbové onemocnění a infikované části palmy odstanit do koše

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
goldenka21 - (16) - 52.72 (?), 26.8.2008 13:48

na netu jsem to zatím nenašla ale posílám fotky snad s emi je sem podaří vložit a někdo pozná o co se jedná

list datlovníku
list datlovníku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 117.119 (?), 26.8.2008 14:10

No fuj. Musím tě zklamat je to ta grafiolóza! Listy ihned odstřihni, ty co jsou napadené, a kup si nějaky ten fungicid, pak už zbívá jenom doufat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 117.119 (?), 29.8.2008 18:11

http://klubpp.palmparadise.biz/skudci/?title=Škůdci+v+praxi&count-rows=6&select=0 ...zde sem se ujišťoval u zkušené pěstitelky, má jiný názor. Jestli opravdu ještě máte zájem o určení škůdce, vložte prosím detail listu ze spodu i detail jedné té tečky. Víc už snad nemohu ani pro vás udělat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
goldenka21 - (16) - 52.72 (?), 31.8.2008 18:38

tak jsem se to snažila nafotit co nejlépe bohužel lepší to asi nebude-foťák máme nic moc.První fotka je list ze spodu a druhá zhora.Děkuji za váš zájem.budu ráda když mi poradíte co s ní

ze spodu
ze spodu
zhora
zhora
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.119 (?), 3.9.2008 22:42

takže rozsudek zní-grafiolioza to není, ale je to jiná houbová choroba, kterou ste si udělala tim rosením. Ono stačí třeba jednou týdně osprchovat rostlinu od prachu, nic víc. Napadené části rostliny je nutné odstranit, a celou rostlinou postříkat fungucidem, např.Rovral Flo. Toť konečný výsledek, děkuji za ty fotky, že ste mě nenechala na holičkách. Tak se mějte a časem se třeba ozvěte jak to dopadlo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
goldenka21 - (16) - 52.72 (?), 4.9.2008 14:59

moc děkuji doufám že se zachrání a rosit už ji teda nebudu.já myslela jak jí dělám dobře když ji každý den rosím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika