Prosím pomoc - druhy kaktusů + choroby



Luk9 - (1) - 129.20 (?) 
24.3.2010 13:54, zobrazeno: 16964x

Zdravím všechny. Už pár let mám pár kaktusů, ale do teď nevím jaké druhy? Zároveň bych poprosil o rady u těch kaktusů, kterým něco je. Pomůže mi někdo? Kaktus na obr. 1 mám už několik let a letos po zimě začal zespodu žloutnout a vypadá jako by usychal. Co s tím? Kaktus na obr.2 mívá růžové květy. Kaktus na obr.3 už několik let vypadá že spodní část je uschlá (úplně hnědá), ale zbytek roste dál a dokonce háže další odnože, tak nevím jestli to tak nechat nebo ten spodek seříznout. Kaktus na obr. 4 jsem si pořídit před pár dny, ale v obchodě nevěděli co je to za druh. Doma jsem si všiml, že na sobě má pár takových žlutých flíčků, tak doufám, že to není počátek nějaké choroby. Na obr. 5 je to vyfoceno podrobněji. Všem děkuju za rady

1
1
2
2
3
3
4
4
5
5
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 178.81 (?), 24.3.2010 15:56

1) semenáč nějakého sloupovitého kaktusu, druh nevím, korkovatění od spodu je normální, kaktus to neohrožuje, jen kosmetická vada

2) nějaké Gymnocalycium, s růžovými květy třeba G. lafaldense, zdravé, ale evidentně příliš humózní substrát.

3) Mammillaria prolifera - roste trsovitě, nové hlavičky zakořeńují, staré části dřevnatí, to je normální. Červené plody jsou jedlé, chutnají jako jahody.

4) Echinocactus grusonii - žluté flíčky jsou spáleniny od ostrého jarního slunce, z jara přistínit, časem to odroste a zmizí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 129.20 (?), 24.3.2010 18:56

Děkuju za rady. Jinak kaktusy jsou zasazený v normální koupené hlině na kaktusy, takže myslíte, že u té Gymnocalycium lafaldense bych měl přidat víc písku? Mammillaria prolifera je zasazená jenom v čistém písku, ale nevím jestli bych tam neměl přidat trochu té hlíny, až to budu přesazovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.18 (?), 24.3.2010 22:23

Mammilárce ten písek se zemí určitě namíchejte, pěstovala jsem je také tak.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika