Druh kaktusu a jak nařízkovat



ladaalb - (38) - 98.47 (?) 
6.4.2016 19:34, zobrazeno: 4978x

dobrý den, chci přesadit a nařízkovat tento kaktus. poradíte mi prosím jaký je to druh. co jsem vyčetla tak uříznout nechat tyden schnout a pak dat na perlit, ale pak jinde čtu že na rašelinu, někde vlhkou jinde suchou a s perlitem tosamé nevím jestli vlhčit nebo ne. a co s tim spodkem co zůstane v květinači. obrazi? děkují

ps. jsem absolutní neznalec kaktusů a informace jsem na internetu sháněla ale potřebují vědět druh.



Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 38.202 (?), 6.4.2016 21:17

Nic jednoduššího než nařízkovat na špalíky, třeba po 8 cm, zaříznout spodek do špičky (kužele), aby vytvářel kořeny uprostřed z cévního svazku a ne na okraji, nechat nejméně týden zaschnout a potom zasadit do propustné a výživné země. Hlavně ho dejte na světlo a méně zalévejte, aby se pak nestejnoměrně nevytahoval. Spodek velmi pravděpodobně obrazí a pak stačí odnož odříznout a popsaným způsobem namnožit. Nebo si můžete pěstovat rozvětvující se kaktus. Jak je libo. Rašelina není na kaktusy nic moc dobrá. Kaktusy potřebují hojnou nárazovou zálivku, která se však nedrží v půdě příliš dlouho, aby nezačaly hnít kořeny. Kaktusy zalévejte, když rostou. Když jsou v klidu, nikoli. Když si nejste jistá, raději taky ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 98.47 (?), 9.4.2016 15:55

mockrát vam děkují rady a nevíte náhodou co je to za druh,

děkují

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika