Černání trnů u kaktusu



host - 204.7 (?) 
19.4.2015 17:54, zobrazeno: 5399x

Dobrý den,

mám doma asi 14 letý ferocactus, dostala se ho asi před 3 lety. Do tohoto roku byl umístěn na světlém místě, ale ne na přímém slunci. Až minulou zimu jsem ho zazimovala na půdu při teplotě kolem těch 5-15 stupňů a za úplné tmy. Na jaře jsem ho umístila na okenní parapet a všimla jsem si černých skvrn v místech trnů, nejsou u sebe, našla jsem asi 5 oblastí. Mám jestě jeden mladší ferocactus, zazimovala jsem ho stejně a nemá žádné známky černých fleků.

Bohužel nevím, jestli ty skvrny byly na kaktusu již před zazimováním nebo se objevily během něj. 

Chtěla bych se zeptat, co to je, jestli je to nebezpečné, co s tím mám popřípadě dělat. Děkuji za odpověď. Lenka

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 82.63 (?), 19.4.2015 19:06

Pokud ty černé fleky jsou na trnech nebo u jejich základny/areoly, nic se neděje, ferocactusy to přes zimu někdy dělají. Životu kaktusu to nebezpečné není. Většinou to vzniká ze šťávy, která se v sezoně tvoří v areolách. Chodí ji blízat mravenci, protože je sladká. Když mají možnost jí vyluxovat (když je kaktus třeba venku na zahradě), je to v pohodě, když tam zbytky zůstanou, přes zimu černají (prý z cukru vznikají jakési kvasinky). Dá se to z toho ručně ošmrdlat, prý opatrně peroxidem vodíku. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 204.7 (?), 3.5.2015 13:59

Děkuji za radu, velmi mi pomohla.

Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika