Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Ja som kedysi kúpil od Starkla. Asi 4 roky prežívala na pokraji vyhynutia. Už som ju chcel vyhodiť. Nakoniec som prešiel net a pozrel som si, ako sa správne aloe pestuje.

Chce to najmizernejšiu pôdu - v domovských oblastiach rastie prirodzene v skalných puklinách v svahu - kde voda iba občas rýchlo pretečie, ale nedrží sa. Americký server preto doporučoval pozbierať na záhrade kamene, kamienky, kúsky betonu, zbytky tehiel, omietky a pod. Toto by malo tvoriť 80-90% obsahu kvetináča. K tomu 1-2 hrste substrátu pre sukulenty, 1/2 hrste obyč. substrátu, prípadne trochu mletého vápenca - primerane (ja som dal myslím 1/2 hrste). Plné slnko a polievať (bez misky) 1x za 2 týždne, resp. vôbec - ak je kvetináč pod šírou oblohou a občas zaprší. V zime - v baráku, polievať 1x za 2-4 týždne. Samozrejme toto všetko je individuálne.

Musím uznať, že tento recept pomohol - aloe medzi kameňmi, betonom a tehlami, omietkou, pieskom rastie ako divá (plus teda aj trochu "slušného substrátu" - aby sa nepovedalo). Polieva ju len nebo. Kvetináč je po 3 mesiacoch plný odnoží, čo jednoznačne dokazuje, že sa jej darí.

Aloe Vám zoženú v každom slušnejšom kvetinárstve.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 11 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika