Zelenina pre prežitie



host - 240.105 (?)
27.4.2015 12:21

Ano, to máte pravdu, to jsem tam nedopsala. Oni na tom zakopaném mrazáku měli v zimě naskládané malé balíky slámy přikryté plachtou. Nemělo to volný dekl.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
         
host - 138.131 (?), 26.4.2015 18:26

dýně se skladují v teplých a suchých místnostech-já pěstuju hodně druhů třebas pečárky vydrží v teplotě 23 v obýváků vyskládané na parapetech, nebo i kuchyni ve 25st. až do jara.Ještě ted mám dvě na okně.Hokaido se mi osvědčilo zpracovat do vánoc či nového roku, turecké turbany jak které, některé se musely vzít dřív, jeden tu mám doted.Menší plody vydrží dýl.Goliáš má kupodivu skladovatelnost dobrou.Plod 15 kg utržený v srpnu, vydržel přes vánoce, u kotle v kuchyni na zemi-25st.

Takže žádný chlad, mráz a vlhkost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 240.105 (?), 26.4.2015 18:56

Hm, skladování jako survival, hmm. Mám tu starý pultový mrazák a už nějaký rok ho chci zkusit použít na skladování jablek a spol., protože nemáme sklep. Letos se to ale vyřešilo, protože po zateplení půdy jsme zjistili, že tam máme optimální podmínky na skladování kde čeho, takže jabka půjdou na podzim na zkoušku taky tam. Nicméně na netu jsem viděla staré lednice nebo mrazáky zakopané v zemi - takový lepší krecht. On ten obal přeci jen chrání obsah víc než deskami vyložená jáma. Vyložit slámou nebo pilinami, aby se zabránilo vlhku, odvětrat, možná by to šlo použít i na dýně.

Jinak na různé nápady, jak si co udělat na koleně svépomocí, nechodím na Receptář, ale na pinterest.com. Je to takový vyhledavač, ale vidíte přímo náhledy, vybíráte podle toho. Kliknutím se dostanete na stránku s návodem.

Je tam spousta tipů na nekonvenční pěstování kde čeho, návody na přežití, jak co pěstovat v severských oblastech, v poušti a nevím kde, jak chytat dešťovou vodu a uchovávat ji pro potřebu k pití, chov zvířat, permakulturu, bio... Stačí pak zadat cokoli a procházet obrázky - v tomto případě zadat něco jako freezer root cellar nebo refrigerator recycle a pod. Přikládám nějaké foto pro inspiraci.

zakopaný pultový mrazák
zakopaný pultový mrazák
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 240.105 (?), 26.4.2015 18:58

Neumím to dat do jednoho příspěvku, tak nový. Pardon.

stejný mrazák jiné foto
stejný mrazák jiné foto
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jfalta - (39) - 65.196 (?), 27.4.2015 7:56

Takto zakopaný mrazák může fungovat jako sklep tam, kde jsou stabilně mírné zimy, jako byla ta letošní. Při silnějších mrazech to rychle promrzne, pokud se to neschová třeba pod kupu listí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 240.105 (?), 27.4.2015 12:21

Ano, to máte pravdu, to jsem tam nedopsala. Oni na tom zakopaném mrazáku měli v zimě naskládané malé balíky slámy přikryté plachtou. Nemělo to volný dekl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 144.174 (?), 26.4.2015 20:00

Smiem vedieť ako ďaleko od seba sa sadí čierna ředkev? Čítal som, že sa seje až koncom leta - teda nemôže sa siať na jar?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 243.114 (?), 26.4.2015 20:11

Podívejte se na stránky semo.cz, tam máte napsáno, kdy se co seje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 14.170 (?), 26.4.2015 20:22

Ještě jsem zapoměl na cibuli a česnek.  Kde hodláte ten agrobushcraft provozovat. Máte k dispozici balkon, nebo zahradu?

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 240.105 (?), 26.4.2015 20:18

Některé rostliny potřebují světlo a teplo, jiné na to reagují místo růstu rychlým kvetením a úhynem. Je to potřeba rozlišovat, na sáčcích se semeny je to označeno jako k rychlení, celoroční neno letní a pod. Ačkoli se kde co jmenuje ředkev, mají jiné nároky. Černá kulovitá je zimní, přes léto má tendence vyběhnout do květu. Dále stejda Gůgl:

Zimní odrůdy mají vegetaci dlouhou 120 dní, jejich semena vyséváme do sponu 30×20 cm na přelomu června a července. Sklízet je možné na přelomu října a listopadu. Osivo si udrží klíčivost až 5 let, při výsevu všech odrůd dbáme na to, abychom semena sadili do hloubky nejvýš 2 cm. Kořeny se dají dobře skladovat, nejlepší jsou teploty 0–2°C a relativní vzdušná vlhkost 90–95%.

Kulatá Černá - Patří mezi zimní odrůdy. Typická je svým kulatým kořenem s černou pokožkou. Je velmi pálivá a vhodná ke skladování.


Panter - Taktéž zimní odrůda, od předešlé se liší mramorovanou dužninou.

Red Meat - Velmi atraktivní zimní odrůda. Pokožka kulovitého kořene je světle šedá, zatímco dužnina překvapí karmínovou barvou a velmi lahodnou chutí.

Japana F1 - Česká zimní odrůda asijského typu. Vyznačuje se až 40 cm dlouhým válcovitým kořenem bílé barvy. Hodí se na skladování během zimy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
rbata - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 183.190 (?), 20.5.2015 21:59

Mužete sít na jaře, ale vyrostou vám z toho obludy obrovské, duté a dřevnaté. Já seji po česneku a úplně to stačí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika