Zastřihování listů u rajčete



Deutsch2008 - (9) - 128.125 (?) 
29.7.2014 21:38, zobrazeno: 10811x

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat zda dělám chybu když zastřihávám postupně listy u rajčete.Tedy nechávám pouze pár listů na rostlině. Vrchol samozdřejmě plný ale od spoda jsem to sestříhal. Bál jsem se plísní. Jedná se o stupické tyčkové, pěstuji je ve foliovníku.Také mi na vianech na koncích vyrustají další listy? Ty tedy také zastřihávám. Děkuji za odpovědi.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.21 (?), 30.7.2014 0:09

Vylamuji pouze spodní listy od země do výše prvního vijanu s plody, případně u hustěji sázených rostlin sem tam list kvůli lepšímu proudění vzduchu mezi rostlinami. Větší množství listů lze vylámat v případě, že rostliny chytly plíseň, chcete nechat dozrát plody a z nějakého důvodu nechcete stříkat - ale projeví se to na velikosti plodů, protože rostlině bude chybět asimilační plocha listů.

Jinak se u rajčat zásadně nestříhá a neřeže, ale pouze vylamuje, hrozí přenos nemocí nářadím!           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Deutsch2008 - (9) - 127.238 (?), 5.8.2014 10:17
Děkuji za odpověď. Ješte jeden dotaz. Rajčat mám na šesti rostlinách asi 40 od spoda už poměrně velké ale pořád zelené. Jsem z Jizerských hor. Stihnout ješte dozrát?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6488) - 14.199 (?), 5.8.2014 10:22

Je na to ještě srpen, září už toho u vás moc nedopeče, ale jestli jste na jižním svahu, může být. Rajčata spolehlivě dojdou utržená ve stavu kdy se začínají zabarvovat. Dokonce se dají trhat když zelená barva zbělá, teoreticky tu to objasňoval snad p. Biggg.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Deutsch2008 - (9) - 128.125 (?), 9.8.2014 11:12

Pro představu zasílám foto.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 5.149 (?), 9.8.2014 12:12

Pane Lukáši, tady posílám ty slíbené obrázky mých Stupických na jihozápadní lodžii, kde teplota při velkých vedrech přesahuje 40 °C. Původně jsem tyto Stupické vysazoval do 5 l kbelíků s mezidnem pouze proto, abych mohl porovnat rostliny Stupických z amerického zdroje se Stupickými koupenými u nás v obchodě. Tyto rostliny docela dobře rostou, ale já se k nim nechovám moc dobře. Často je zapomenu dva a tři dny zalít, což je pro ně v tom horku docela stress. Rajčata na nich mám menší než na zahradě, ale za to, že je zanedbávám, tak se mi odvděčují vynikající sladkou chutí (podstatně lepší než na zahradě). Při těch vedrech bych předpokládal na plodech nějaký ten žlutý límec, ale ani stopa. Rajčata vlastně nehnojím, pokud nebudu počítat, že dostala jednou špetku
ledku vápenatého a jednou po špetce Superfosfátu společně se síranem draselným. Ještě k substrátu: můj kompost, hopliny a trochu dřevěného popela. Žádné listy neotrhávám a chemii nepoužívám- bylo by to zbytečné.
           Mr Big

Stupické včera večer
Stupické včera večer
Dnes ráno
Dnes ráno
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Deutsch2008 - (9) - 128.125 (?), 9.8.2014 17:59

No rajčátka máte pěkná takovéhle jsem měl před rokem když jsem na totaky prděl :-)

Já hnojím poctivě každý týden. Hoštické tekuté. Snad mi alespoň ty spodní dozrají :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika