Záchrana rajčat



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?)
20.8.2014 22:49

Ortiva mi na padlí letos nějak nezabírá, na snímcích jsou rostliny v květináčích, proti chorobám neošetřované, ošetřené jen proti molici a svilušce. Plíseň (ta klasická bramborová) není ani na jedné z nich, některá poškození má na svědomí právě ten postřik proti škůdcům (Plenum).

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 217.211 (?), 20.8.2014 21:52
Proc hned neverici? Ja letos jeste plisen nikde nevidel, a dle meho odhadu 95% vericich si mysli ze plisen ma. Projdete si zdejsi diskuze a mozna mi date za pravdu. Kazdopadne tu o me nejde, jde o radu a pokud nejsou fotky...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 20.8.2014 22:21

Pár ukázek s dotazem, je to plíseň?






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 20.8.2014 22:29

Ortiva zabírá na padlí, čerň, hnědou skvrnitost a plíseň bramborovou.

Pokud by jsi sříkal čímkoliv s mancozebem nebo Ortivou, tak by jsi plíseň bramborovou a hnědou skvrnitost na tom listí neměl.

Osobně proti padlí a černi cíleně nestříkám, radši volím vzdušnější porost a odrůdy přirozeně odolnější proti padlí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 20.8.2014 22:49

Ortiva mi na padlí letos nějak nezabírá, na snímcích jsou rostliny v květináčích, proti chorobám neošetřované, ošetřené jen proti molici a svilušce. Plíseň (ta klasická bramborová) není ani na jedné z nich, některá poškození má na svědomí právě ten postřik proti škůdcům (Plenum).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 20.8.2014 22:58

No ona Ortiva je sice na padlí registrovaná, ale v mnoha případech nezabere (když je rozjeté) a jako preventivní účinnost to nikdy spolehlivě nezjistíte. páč všichni stříkáme (když už) vždy všechny rostliny stejně.

Jěště mne napadlo, že jsi jako špek mohl dát rostliny popálené listovým hnojivem (močovinou přidanou do fungicidu).

Insekticidy nepoužívám, mám polní kulturu a ten "průvan" jim (molicím) nesvědčí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 21.8.2014 6:31

Za špek spíše považuji to, jak si molice v průvanu a venku v mokru vybírají k likvidaci tu pro mě nej. odrůdu. Ve skleníku to braly šmahem vše, polní, nepolní, okurky, papriky, melouny i kedlubny.

Venku již opět několik hodin chčije, než nastoupí plíseň tak to vše popraská, zčerná a shnije. Takové léto tu bylo naposledy vloni...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 21.8.2014 8:30

ad praskání..

Mirku, nedokázal by jste prosím seřadit názvy Vámi pěstovaných odrůd podle odolnosti k praskání?

Pěstujeme ponejvíce Start F1 a potřeboval bych najít alternativu více odolnou praskání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 23.8.2014 12:42

Odrůd mám asi 30 a vesměs vše jsou již osvědčené a vyzzkoušené odrůdy, polovinu z nich tvoří soudečkové cherry odrůdy. Bohužel bylo tolik vody, ža ani tyto jinak velmi odolné odrůdy to neustály, a to už je co říci. Vyloveně špatně na tom jsou nově zkoušené odrůdy Sladkaja grozd šokoladnaja (black cherry?) a semácké Valdo. Kolem nich stačí projit s hadicí a už to praská.

Z klasických spotřebních odrůd na sušení, protlaky a na salát mi nepopraskalo zatím žádné, poškození jsou dána spíše chorobami a stresy z počasí, někde u nových odrůd asi geneticky (bifteky).

Z rajčat podobných tvarem ke Startu pěstuji asi jen tyčkové "Krasnaja strelja" a keříčkové "Fytoftoroustojčivyj". Zvláště Krasnaja str. je nádherné, rovnoměrně se vybarvující, lesklé červené rajče, bohužel letos dostalo od počasí na frak. Tyto odrůdy mám na saláty, na sušení a zpracování dominuje Novinka Pridnestrovja a Caspar, dále Torch, Torquay, Čelnok.

Z těchto odrůd je bezkonkurenčně nejlepší Novinka pr., která za sebou nechává i jinak skvělého Caspara.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 34.26 (?), 23.8.2014 13:31
Na lonske doporuceni mam Caspar a Torquay, radsi ve skleniku kvuli plisni na kerickovych rajskych, jinsk ta Novinka je kerova?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 23.8.2014 13:49

Ano, je keřová, ale běžně dosahuje metrové výšky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika