Záchrana posledních zelených plodů rajčat



tovog - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (54) - 57.75 (?) 
7.9.2014 12:30, zobrazeno: 10159x

Mých 60 ks rajčat je díky plísni po smrti. Plody jsou chycené tak půl na půl. Doporučíte mi je otrhat a nechat dozrát v bedýnce doma, nebo nechat na stromcích, kde by mohly dozrát na sluníčku? Může se na ně dále rozšířit plíseň?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.2 (?), 7.9.2014 12:48

Z těch otrhaných zbude tak čtvrtina. Smysl to má jen u těch, která už bělají. Jinak nedojdou. Průběžně kontrolovat a vyhazovat napadená. Venku je to úplně k ničemu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 7.9.2014 12:59

přesně tak-možná to nebude ani čtvrtina, já letos taky otrhala, a vyhodila tak 95%,doma to zhnilo.Určitou šanci mají drobnoplodé odrůdy, tam je větší úspěch.Čím větší rajčata, tím hůř.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
tovog - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (54) - 57.75 (?), 7.9.2014 13:24

Díky!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 250.122 (?), 7.9.2014 16:39

jeste ze nemam letos tyhle starosti ani s rajcatama ani s okurkama


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 64.250 (?), 8.9.2014 9:27

pro 250.122 Já vidím, že již jsou lehce chycené vpředu ty 2 plody.Jinak všechna čest.Já už jsem všechny asi stovku tyčkových zlikvidoval do sběrného dvorka,jen plodů bylo celkem 120litrů, ani na kompost jsem to nechtěl dávat. Já nechci stříkat, ti kdo stříkali dopadli tak jako já! Ale na tu bídu jsem také sklidil dost. Ještě mám 2 zdravé rostliny na balkoně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
tovog - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (54) - 57.75 (?), 23.9.2014 14:18

Měli jste pravdu, skoro všechno skončilo v kompostě. Akorát divoká, ty plodí stále; i slimáci na ně chodí wink

Kdo může mít rajčata pod zastřešením, pěkně v řadě, ze severu, má vyhráno. Myslím, že stříška ani nemusí být z průhledného materiálu; když je rajče nejvyšší, slunko už je nízko, takže rajče bude spokojené smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 5.149 (?), 23.9.2014 16:51

Opravdu si nepamatuji rok, kdy bych neměl nějaká zelená rajčata v bedýnkách proložená novinami na dozrání. Možná to bylo před dvaceti?, třiceti? nebo čtyřiceti lety?. Asi to nebude jen sklerózou, že si nemohu vzpomenout. Letos nemám na dozrávání nic a ani nemám pocit, že by mně něco chybělo. Mám také na zahradě jedno divoké rajčátko (nevím jestli jsem tu sazenici nedostal náhodou od Vás Tomáši- dárce-ozvěte se, já jsem tu korespondenci nějak omylem vymazal a jméno zapoměl). Začal jsem už na zahradě rýt, a vždycky když jdu kolem tak si utrhnu dvě tři rajčátka, abych nezapoměl, co mne vlastně na té zahradě ještě drží a zajímá.

                        Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika