Trošku do mlýna k rajčátkům. Co budu sadit



zarko - (9) - 181.22 (?) 
1.3.2015 7:37, zobrazeno: 7962x

Zdravim lidičky tak jsem se taky rozhodl po čase přispět a vkladam seznam rajčat které chci sadit.Sice jsem měl v plánu sadit nějakých 10-15 odrud ale opět mě srdce nedalo.Sice zahradka malá k tomu ještě papriky, okurky, letos 2 rokem dyně hokaido a maslovka tu mam ještě ted a polívečka laughmnam mnam.Ale co bych chtěl aby jste napsali s kterými odrudy rajčat mate špatné zkušenosti, sice je asi stejně vysadim ale budu rád za názor.díky.

Shadow Boxin,

Litchitomate-jen pro oko.

Orange Banana

Tipo F1

German orange strawbery-moje žena miluje

Torino

Toro

Clackmas

Tygerella-zkoušim

Idyll- miluju

Berry

Chuanita

Start

Father Frost

 Bibi

Stupické

Taiko

Black Prince

Zlatava

 Goldkrone

Topaz

Bejbino

Valencia

Orange Icicle

Chinese Black Pearl

Small Cherry

Kumato

Black Cherry

Subarctic Plenty

Cristal

Indigo rose

Orfea

Gardeners Delight

Olives

Meraviglia de Mercato

Pokud jsem některé nazvy trochu zvoral tak se omlouvám. Díky za jakoukoli reakci.Omlouvam se chtěl jsem to přidat do vlákna rajčata pro sezonu 2015 ale nějak jsem to zvoral.sad

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Bacula - (37) - 145.88 (?), 9.3.2015 22:55

Dobrý den, z jmenovaných jsem pěstovala pouze tato, přidávám postřehy.

Indigo rose-vzhled je velmi zajímavý, chuť průměrná, jako velkou nevýhodu vidím to, že opravdu dlouho zrají 

Black Cherry-barva není černá, spíše hnědá, rajčata jsou moc dobrá, se sklonem k praskání

Bejbino- mají poněkud tužší slupku, ale jsou úrodná a chutná

Zlatava-velice chutné rajče, zajímavá barva

Idyll-chutnalo nám, je plodné

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Honza z Polabí - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.137 (?), 10.3.2015 8:10

Před časem se taky diskutovalo, zda překládat nebo nepřekládat názvy odrůd. Ted jsem si na to vzpomněl, když čtu " Meraviglia de Mercato" / italsky/ - česky Úžas tržnice. Já zřejmě stejnou odrůdu mám pod názvem Merveille des Marches - francouzsky, navíc kupovanou v Rakousku, tak nevím, jestli do " des" a "s" na konci není z němčiny... Mimochodem je to dobrá odrůda..jaký je asi originální - původní název této odrůdy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 10.3.2015 16:51

Já se vždycky držím názvu, pod jakým jsem semínka dostal nebo koupil. Nikdy nepřekládám. K těm konkrétním rajčatům Meraviglia ev. Merveille se podívejte na databázi Ventmarine Zde! a pochopíte, proč není vhodné překládat názvy do češtiny nebo slovenštiny (abych se vrátil k té minulé diskuzi o jménech rajčat).

                                  Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 152.25 (?), 10.3.2015 11:57

Už máte sazeničky zasazené? Jak vám jde to Berry? Já je mám nějaké prťavé... jak je máte vzrůstné? Proti nim ostatní tyčková, co mám, jsou dvakrát taková.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 152.25 (?), 10.3.2015 12:03

Tigrella - mně moc chutnala, ostatní tady to dost haněli, ale obvykle jsou tu samí milovníci masitých rajčat - a ty mně nejedou. :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 36.3 (?), 9.5.2017 8:13

Dobrý den, mám dotaz podařilo se Vám vypěstovat Litchitomate? Mně ze semínek nic nevyšlo. Jinak mám semínka cca 70 druhů rajčat. Děkuji a.vrculova@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 10.3.2015 18:22

Tomatoberry a Děvočka jsou u mne na parapetu nejméně vzrůstné. Některé z těchto rostlin nebudu vůbec řízkovat, protože by mi nenarostly sazenice vhodné do skleníku. Na druhé straně, co do vzrůstu je Kosmonaut Volkov. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika