Špatně zaštípnuté rajčata



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 208.170 (?) 
14.6.2015 22:09, zobrazeno: 30520x


Zdravím, tak jsem prvním rokem zahradník :)  a mám dotaz.Mám tyčkové cherry a prakticky jsem opomenul zaštipovat hned ze startu-čili mám od spodu tak 3-4 silné stonky směrem nahoru.Rajčata jsou vysoké cca 50-60 cm.  Otázka zní, co ted??mám to tak nechat?Mohu udělat foto... Děkuji za radu

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 157.239 (?), 14.6.2015 22:23

Ideál je jeden. Při dostatečném rozestupu, kvalitní výživě a správné ochraně před především plísněmi jsou i dva možné. Ale tři? Když nechtěné, nepotřebné, nadbytečné odstraníte, uděláte dobře rostlině i sobě. Je lepší, když se toto uděje postupně, v několikadenním odstupu-rajče se s tím lépe vyrovná.  Z odlomků-odřezků-odstřižků po hlubokém či dlouhém šikmém zasazení můžete vypěstovat téměř plnohodnotné rostliny. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 208.170 (?), 14.6.2015 22:36

Tak toho jsem se obával, a to jsem měl radost, jak je mám velké... zkusím tedy vždy na jedné rostlině co 5 den odstranit jen stonek.Dám sem pár foto...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 208.170 (?), 14.6.2015 22:39

foto


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 208.170 (?), 14.6.2015 22:45

další


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 157.239 (?), 14.6.2015 23:03


Do věčných lovišť pošlete postupně i spodní listy-ať se Vám déle vyhne plíseň. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 173.17 (?), 15.6.2015 6:14

Ne všude ve světě se na zahrádkách pěstují tzv. tyčková rajčata na jeden stonek. Zvláště cherry rajčata se nechávají často růst bez většího vyštipování. Problémem v tomto případě je, jak uchytit jednotlivé větve, aby neležely na zemi a aby do vzniklého keře měl přístup vzduch a světlo. Používají se pro to klece různých konstrukcí.
Ve Vašem případě bych doporučil ponechat všechny čtyři větve, pečlivě na nich vyštipovat zálistky a vyřešit si technicky jak tyto větve upevnit, aby nebyly v jednom chumlu. Z obrázku je patrno, že rajčata máte ve skleníku, takže listových nemocí (zejména plísně bramborové) se při důkladném větrání a opatrném zalívání ani tak moc nemusíte obávat. Při pěstování cherry rajčat na čtyři výhony můžete na této jedné rostlině dosáhnout velmi vysoké úrody cherry rajčat, pochopitelně to chce také přiměřenou výživu.

                   Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PepaPepa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 193.82 (?), 15.6.2015 7:18

Velky omyl. Pokial na rovnakej ploche postavite klec a zasadite 1 rastlinu so styrmi stonkami, tak zdaleka nedostiahnete taku urodu ako ked tam zasadite 4 samostatne rastliny s 1 stonkou. Jeden koren nema sancu vyzivit dostatocne tak velku rastlinu a na urode sa to prejavi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.135 (?), 15.6.2015 7:32

Občas jsem zkusil - ze zapomenutého zálistku - pěstování na více výhonů. Nebylo to dobré. Jednak je potřeba s tím počítat už při výsadbě velkým sponem a místa je v zahrádce nebo ve folníku vždy málo. Pak je problém čím a jak to vést, aby se to neválelo. Takže důsledně (když je vidím) vyštipuju.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PepaPepa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 193.82 (?), 15.6.2015 7:14

Nenechavajte viac ako 2 stonky. Tie slabsie urcite vylomte. A ak je vam luto, ze o ne pridete, tak ich mozete niekde zase zasadit a oni sa urcite chytia. Ja si tiez obcas nevsimnem nejaky zalistok a vylamujem ho az ked ma 15-20cm. Pokusne som ich uz viacero zapichol do zeme a oni sa vzdy chytili a narastla z toho velka zdrava rajcina. Dajte im 7-10dni a oni pustia korene a rozbehnu sa. Rajcina je ako burina...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika