Smutnice



Stránky: 1,  2   
terezec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 38.5 (?) 
1.2.2013 13:06, zobrazeno: 20872x

Zdravím! Vím, že to sem úplně nepatří... ale vlastně patří, protože za nějakou dobu budu vysévat a tohle by mohl být problém.

Bojuju se smutnicema, dotáhla jsem je domů zřejmě se substrátem, když jsem přesazovala květiny. Nejdříve jsem zkoušela babské rady, jelikož jsem doma měla i bylinky-česnek, biool. Nepomohlo. Bylinky jsem vyhodila, koupila žluté lepítka a jakési pesticidní bílé tyčinky, které se zapichují do květináče. Hodně to pomohlo, ale ne úplně. Sem-tam mi to ještě poletuje, snažím se likvidovat ručně, ale bojím se, že jakmile budu sadit a dotáhnu domů "netoxický" substrát (kvítka jsem zatím nepřesadila), že se mi tam usídlí a zase rozmnoží.

Máte nějaké osobní zkušenosti s hubením této havěti? Moc děkuji za případné reakce! Tereza

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 253.246 (?), 1.2.2013 13:20

Nepomohl by klasický raid, stříknout ho tam třeba každé ráno a večer?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 253.246 (?), 1.2.2013 17:58

Myslím okolo kytky, jen do vzduchu, ne do květináče... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 152.34 (?), 1.2.2013 17:54

Na smutnice nám většinou stačí nechat substrát, ve kterém už jsou rostliny, občas vyschnout. Rostlinky to přeschnutí na krátkou dobu vydrží.

Rozhodně je ale lepší nový substrát před použitím nějak přežíhnout. Já to dělám 2 hodiny ve velkém dvoudílném pekáči v troubě při 130 °C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jez33 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (97) - 124.13 (?), 4.2.2013 9:55

Zdravím, ak by nepomohlo vysychanie substrátu, mozete pouzit paraziticke hlistice Steinernema proti larvam smutnic v substrate a dospele musky nachytat na lepove dosky. Tu by ale mal byt substrat stale vlhky. Hlisticami zaliat vsetky kvetinace v byte/dome

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 237.232 (?), 4.2.2013 10:34

Minulý týden jsem to uváděl v jiném vlákně: substrát kupuji na podzim a přes zimu jej nechám venku pod přístřeškem řádně promrznout. 100%ní to není a to nebude asi nikdy, ale běžná invaze mušek se nekoná.

Propařování je všeobecné doporučovaná metoda, ale nedovedu si představit, že bych v troubě pekl 150 l substrátu, který na jaře potřebuji. Nehledě na náklady.     I.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
terezec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 38.5 (?), 5.2.2013 20:33

Díky za reakce. Raid jsem nezkoušela, ty potvory se pohybují všude možně, jsou i na stropě. Nechat vyschnout půdu jsem zkoušela, už to vypadalo, že jsem se jich zbavila, ale zase se objevily. Propařovat substrát v troubě si taky moc nedokážu představit, vzhledem k množství. Na přemrznutí je zdá se už pozdě. Zkusím asi ty hlístice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 237.232 (?), 6.2.2013 9:59

Ještě jsem si vzpoměl, když jsem problém řešil před dávnými lety: Na Raid pozor, je pod tlakem, já jsem si vyfoukl půlku květináče na okno. A dvě "babské" rady - do květináče zatlačit stroužek česneku nebo položit na něj bobkový list. Neklame-li mne paměť obojí mělo stejný účinek, tedy takřka nulový. Ale zkoušet se má všechno.    I.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 170.246 (?), 6.2.2013 16:09

Doporučuji hlístice

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
terezec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 38.5 (?), 14.4.2013 15:59

Přesadila jsem všechny kytky, nasadila lepítka a nebylo to k ničemu. Tak jsem objednala hlístice, snad to pomůže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika