Sladkaja děvočka - tyčková, kulatého tvaru



Stránky: 1,  2   
Bacula - (37) - 145.4 (?) 
22.2.2014 22:11, zobrazeno: 8984x

Dobrý den,

dlouho jsem sháněla často zmiňovanou v diskuzích Sladkoju děvočku. Když se mi to konečně povedlo, zjistila jsem s pomocí zkušenějších pěstitelů, že se jedná o jiné rajče. V diskuzích se mluví o keříčkovém, oválném v rajčeti, jám mám semínka tyčkovitého, kulatého tvaru, ale také se nazývá Sladkaja děvočka. Nemáte s tímto rajčetem někdo zkušenost?

Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 51.25 (?), 23.2.2014 9:24

"Томат. Сладкая Девочка F1" - ультраранний детерминантный гибрид. Растение высокое. Плоды эллиптической формы, массой 20-30 г, собраны в кисти по 12-18 томатов. Красной окраски, плотные, очень вкусные...

Determinantný -nízky, eleptického tvaru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 5.149 (?), 23.2.2014 9:55

Pochopitelně se jedná o úplně jinou odrůdu. Důležitý je text, který je na sáčku Sweet baby (nehybridní), což se spíše překládá jako sladké dítě. Ruský překlad na tomto webu jako Sladkaja děvočka je účelový, aby navozoval představu oblíbeného hybridu Sladkaja děvočka F1, který Vilmorin jistě nemnoží. 

 Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 3.83 (?), 23.2.2014 12:29

Sweet baby som mal vlani z UK, a boli veľmi chutné, sladké.Drobnejšie plody, ale pomerne hojné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 6.4.2014 22:33

U rostliny Sl. děvočky se mi nelíbí růstový vrchol, je takový zatočený dovnitř a mladé listy špičaté s ostrým vykrojením, trochu mi to připomíná poškození herbicidy. Chci se touto cestou zeptat ostatních jaké mají vrcholy jejich Děvočky? Zeminu mám stejnou u všech rajčat ale takovou "deformaci" jen u této odrůdy. Chystám se vysadit do květináče další rostlinu Děvočky a tady se mi to deformované nejeví. Na snímku je vrchol rostliny, bohužel jen zvětšenina, starší listy již vypadají celkem "normálně".


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 88.52 (?), 7.4.2014 7:11

Já mám děvočku "normální",ale spíš jsou to takový slaboučký rostlinky, jedna mi dokonce po přesazení lehla a 2 dny ležela už jsem jí chtěl vyměnit. ale pak se normálně narovnala a ted se jí daří. Jen jednu mám takovou vitální vysokou a silnou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mir - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (136) - 55.61 (?), 8.4.2014 16:49

Mezi mými 30 odrůdámi patří Sladkaja děvočka a Sweet baby k těm nejslabším, dost dlouho klíčily a ani moc nerostou. Ostatní už mají 10 až 15 cm a tyto dvě odrůdy sotva 5 cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 8.4.2014 19:13

Sladkaja Děvočka rostla nejslaběji z pěti odrůd, které jsem vysela v lednu k řízkování. Řízkovanci jsou vitální, nepůsobí neduživě, ale nestihla jsem jich nadělat takové množství jako z Nasti nebo z Philovy. J.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 239.12 (?), 8.4.2014 20:28

potvrdzujem, aj u mna sladkaja zo semena rastie extremne pomaly a je najslabsia zo vsetkych rastlin. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 88.207 (?), 19.4.2014 19:13

Už jsem to zaregistroval taky, ale u různých odrůd z estonska tak i u stupickýho z česka, takže nevím něco se jim nelíbí.indecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika