Sladkaja děvočka?



AniCiz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 194.24 (?)
1.8.2014 7:50

no já jsem loni kupovala u Estonců 4 odrůdy, a opravdu je v tom chaoz, ani devočku nepoznávám.Torquay je barvy rubínové, nestejnoměrné plody, ale výborné chuti, takže fakt nevím, co vlastně pěstuju..jenže kde vzít semínka, která jsou zaručená?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 10.7.2014 10:29

"Záruka pravosti není ani u doktora,..."

Doufám, že alespoň v porodnici mají pořádek.frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 5.149 (?), 10.7.2014 10:45

Pánové, pokud to berete takto, tak jediná jistota je, že umřeme. Pravděpodobnost 100%.

                    Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 10.7.2014 11:03

To byla u Wipiho trošku nadsázka, u mě tvrdá realita (bohužel), ale zpět k tématu. Jedná se sice o záměny odrůd, ale např. přeborníkem ve špatném klíčení je právě jedna Vámi jmenovaná semenářská firma, a když to vezmu trochu okolo, tak ani ty ostatní na tom nejsou v žádném případě 100%. Mohou v tom být samozřejmě nevinně, ale když si někdo nechává dělat semena někde v Libyi nebo jiných zemích třetího až čtvrtého světa...

Zvažuji napsat na SEDEK a doložit jim k tomu fotografie paprik loňských a letošních, včetně přebalů, co oni na tu do očí bijící odrůdovou různost. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 10.7.2014 12:12

No, nevím, ale pokud "výrobci" zasejí nějakou ef jedničku, pak to sklidí a osivo nasáčkují pod jménem té stejné odrůdy, tak potomstvo bude asi trochu jiné, ne? Připomíná mi to některé naše zemědělce, kteří po sametu vtrhli na rakouská pole s hybridní kukuřicí a pytlovali s cílem získání stejného osiva pro příští setbu. A pak jen koukali, co že jim to vyrostlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 5.149 (?), 10.7.2014 14:19

Mám takový dojem, že nikde není určeno, že na sáčku se semeny musí být obrázek té které odrůdy. Některé firmy z důvodů hospodárnosti používají stejné sáčky pro různé odrůdy. Důležitá je zadní strana s údaji o odrůdě, době expirace atd. a to jsou údaje, které si tam dotiskuje firma sama. Špatné klíčení je diskutabilní otázka, např. jak byla semena u obchodníka skladována apod. Jinak klíčení je jistě pečlivě kontrolováno- viz. neuvolnění semen Bibi, Datlo, Valdo a Mimi do prodeje. Kdyby v prodeji byla, tak bychom ani tu sníženou klíčivost nepoznali, ale testy ukázaly něco jiného.

                 Mr Big      

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 10.7.2014 18:03

Pokud se obrázek neshoduje, tak ať tam firma nedává raději nic, je to zavádějící a klamavé, já to považuji za podvod na zákazníkovi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
AniCiz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 194.24 (?), 1.8.2014 7:50

no já jsem loni kupovala u Estonců 4 odrůdy, a opravdu je v tom chaoz, ani devočku nepoznávám.Torquay je barvy rubínové, nestejnoměrné plody, ale výborné chuti, takže fakt nevím, co vlastně pěstuju..jenže kde vzít semínka, která jsou zaručená?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 75.124 (?), 10.7.2014 7:28

Já mám děvočku v pořádku, ale jiné druhy se mi nezdají třeba čokoládku mám kulatou. Uvidím jestli se to ještě nevyvrbí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jana V. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 96.243 (?), 3.5.2015 17:41

Prosím o radu ty, co mají zkušeností se Sladkajou děvočkou. Mají se vyštipovat zálistky? Mám pocit, že jsem tady na fóru četla, že děvočku je vhodnější nechat růst bujně a nic nevyštipovat, ale už to nemůžu najít. Moc děkuji za rady! 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 3.5.2015 18:01

U Sladké děvočky vyštípu jen několik nejnižších zálistků, aby se mi to neválelo po zemi. Další zálistky nevyštipuji, ale snažím se vyvazovat nejlépe do prostoru. Všimla jsem si, že v orginálním sáčku Děvočky zakoupeném v Moskvě jsou dvoje semena, některé rostliny dorůstají i 140 cm, jiné rostou velmi kompaktně, zůstávají nízké asi do 80 cm. Přikládám starší fotku svojí vysoké Děvočky.  Jiřina            nnn 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika