Sladkaja děvočka?



Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?)
31.7.2014 23:10

Tak jak hodnotíte "čokoládu"? U mě to vypadá, že se jedná o Black cherry, stejná velikost, barva i chuť. no

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                  
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 31.7.2014 23:10

Tak jak hodnotíte "čokoládu"? U mě to vypadá, že se jedná o Black cherry, stejná velikost, barva i chuť. no

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 1.8.2014 6:32

Black Cherry už delší dobu nepěstuji a tak jsem její chuť zapomněl. Řekl bych že je sladší, bohužel nevyzrává okolo stopky a rychle přezrává a měkne. nono


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 22.20 (?), 9.7.2014 16:03
dobrý deň, presne toto isté sa stalo aj nám. Na jar sme objednali z estónskeho webu semená Sladkaja Devočka, boli nám aj doručené -originál balenie firma Sedek. Klíčivosť bola fajn. Po začatí tvorby plodov sme na ne s prekvapením pozerali, keďže sa vôbec nepodobajú tým, ktoré sú na obrázku. Miesto súdkov sú Všetky guľaté. Vyzerá to tak, že boli v nich úplne iné semená. Okrem toho, ešte nie sú ani červené a už praskajú. Neviem, čo za druh nám to tam namiešali, ale dosť ma tým naštvali, keďže sme mali záujem o originálne sladké devočky. Mockos
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 5.149 (?), 9.7.2014 18:18
Jsem rád, že zde na webu někdo upozornil na pofiderní kvalitu některých semen z estonského webu. Já jsem měl tato semena Sladké děvočky loni, jen půlku balení, tři semínka jsem vysel a většinu ostatních jsem rozdal. Měl jsem jednu rostlinu, kvalita plodů mne nijak neoslovila, ale odpovídala obrázku. Na letošek jsem si nechal jen tři semena, měl jsem dvě rostliny, jednu jsem dal kolegovi a druhou jsem si vysadil. Někdy v minulém týdnu jsem se podíval na tu rostlinu a měla úplně stejné plody jak jsou na té fotce, okrouhlé, větší. Tak jsem si myslel, že jsem nějak pomíchal rostliny. Asi to je opravdu jinak. Udělat si kopii originálního sáčku při dnešní kvalitní kopírovací technice to asi není takový problém. Pořád se to vyplatí. Mr Big
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 37.76 (?), 9.7.2014 18:52

Mám z estonskeho webu nekolik ruznych semen rajských. Také Sladou děvočku. Mimichodem, přebal je jiný, ne ten, který připojil Mirek. Na tom od Mirka ani není napsáno Sladká děvočka - asi se spletl a poslal jiný obrázek. Správný přebal (zadní strana) je ten co přidala ZuZuza. Mam naprosto stejný i s tím razítkem, kde je datum... Je na něm napsáno, že plody jsou "ovajnyje". Zatím mi rajské nezrají, ale je fakt, že ta Děvočka asi neodpovídá tomu, jak má vypadat. Dám vědět později, až budou rajské větší. Zatím to vypadá na menší kuličky.

Ze stejného důvodu jsem přestala pěstovat Pollicino od české firmy Semo. Že by soudkové odrůdy časem degenerovaly? Ale problém byl loni i se žlutým Ildi. Odrůdy neodpovídaly.

Zuzka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 5.149 (?), 9.7.2014 20:35

Hybridy F1 nemohou být zdegenerované. Pravděpodobně se jedná o přesevy F2 a proto ta rozdílnost plodů. Prostě Mendel funguje.

                             Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 9.7.2014 22:07

Nespletl jsem se, poukazoval jsem na to, že tato odrůda vypadá na přebalu jinak než na rostlině.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 9.7.2014 22:34

Používám stále semínka Sladké Děvočky od fy Sedek, zakoupeno v Moskvě. Zakoupen jeden sáček r. 2010. Každý rok použiju asi 3-4 semena. Letos jsem pro sebe vysela dvě semínka, naklonovala sazenice, většinu rozdala, ve skleníku mám tři rostliny. Jedna Děvočka má charakter růstu a tvar plodů jako v minulých letech, další dvě jsou méně vzrůstné, řekla bych spíše kompaktního růstu, něco jako spurtyp u ovocných stromů. Rostliny těchto  "zakrslých rajčat" jsou poloviční velikosti na výšku, jsou velmi husté, není přítomen prodlužující růst, jen se větví. Zprvu jsem se domnívala, že je to dáno mikroklimatickými podmínkami ve skleníku u dveří. Dnes se přikláním k názoru, že je to daným rostlinám dáno do vínku již v semínku. Plody těchto Děvoček jsou též o něco menší.  Máte někdo podobnou zkušenost? Jiřina 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 5.149 (?), 10.7.2014 10:03

Paní Jiřino,

je nesrovnatelné nakupovat semena u množitelské firmy (předpokládám, že SEDEK je taková firma) třeba i přes internet a u internetového obchodníka (překupníka) jakým je estonský web od kterého má většina z nás semena Sladké děvočky. Já jsem vlastně teprve pro letošní rok nakupoval takto více semen a můžu říct, ať se jedná o web z kterékoliv země (vč.USA, Italie apod.) tak teprve při pěstování té které odrůdy zjistíte jestli to rajče, které vyrostlo je to co chcete. Záruka pravosti je u nás pouze od firem, které jsou kontrolovány ÚKZÚZ a to od SEMA, SEVA-SEED a Moravoseed, případně firem, které jsou jejich obchodními partnery.

                    Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 10.7.2014 10:14

Záruka pravosti není ani u doktora, natož u semínek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika