Sklizeň 2015



Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3238) - 173.17 (?)
6.10.2015 20:09

Nejsem žádný pěstitel zeleninových paprik. Většinou mívám malé tenkostěnné papriky a žena mně doporučí, abych už nikdy nepěstoval papriky. Poslední dva roky pěstuji španělskou papriku Najerano Rojo stejně jako paní Kateřina a je to o něčem jiném. Krásné červeno zelené, velké papriky s tlustou stěnou- velmi úrodné.

                             Vladimír

Pimiento Najerano Rojo
Pimiento Najerano Rojo
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
         
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 143.28 (?), 14.9.2015 9:04

Poslední letošní rajčata Anna Russian. Velká spokojenost s touto odrůdou, je krásná, dobře chutná a je docela produktivní. Ze dvou rostlin jsem sklidila 9kg plodů. Používali jsme ji na přímý konzum, na sušení, do salátu i na sugo.Postupuje do další sezony.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3238) - 173.17 (?), 26.9.2015 8:06

Sezóna stále pokrašuje, rostliny rajčat jsou stále zelené, žádná nemoc a pořád něco zraje. Jestli to bude takto pokračovat, tak letos asi nezvládnu podzimní rytí.
Docela jsem byl letos překvapen španělským keříčkovým rajčetem Morado Ambite. Urodilo se na jednom keříčku dvanáct rajčat o hmotnosti 250-350 g. Všechno rajčata typu biftek. Fotka je ze včerejška.
           Vladimír

Morado Ambite det.
Morado Ambite det.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 143.28 (?), 26.9.2015 12:13

Tak u mě tento téměř dvoudenní déšť sezónu patrně ukončil. Rajčat je na rostlinách ještě hodně, ale praskají, Oberu co se dá a budu plánovat sezónu příští. Kéž by byla tak úspěšná, jako ta letošní. Ke keříčkovým rajčatům jsem si ještě nevypěstovala žádný vztah, ale zatím se jím vyhýbám. To vaše Morado ovšem vypadá sympaticky. Uvažuju o tom, že bych jednu paletovou ohrádku věnovala právě keříčkovým rajčatům.Rostliny by se opíraly o stěny a neválely se po zemi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
eicul - (22) - 166.5 (?), 29.9.2015 10:28

Dobrý den,

Letos mne nejvíc plodily tři roubované odrůdy. V českých diskusích jsem o roubovancích nic pozitivního nenačetla. Byla bych docela zvědavá, proč se u nás rajčata neroubují, pokud by mi to někdo mohl vysvětlit. V Německu i v obyčejném OBI prodávají "veredelte". Já jsem měla od zahradníka a určitě plánuji pokus příští rok zopakovat. Koupila jsem je i dvěma kamarádkám a ty udělaly stejnou zkušenost.

Zdraví

Lucie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3238) - 173.17 (?), 30.9.2015 8:40

Asi je těžké diskutovat nějak o roubovaných rajčatech, když je skoro nikdo nepěstuje. I kdyby je bylo možno lehce nakoupit v OBI, tak pochybuji, že by zahrádkář, který běžně pěstuje dvacet a více rostlin byl ochoten za sazence dát víc jak tisíc korun (dle Vaší informace 65 Kč/ks). Přitom sortiment odrůd je velmi omezený. Já osobně bych si jednu nebo dvě rostliny koupil, ale musela by to být nějaká odrůda, která není běžně dostupná například originální Kumato. Možná, že se mýlím a ti co mají dobré zkušenosti s roubavanými rajčaty se opravdu ozvou. Jako téma do další diskuze se mně to líbí.

                        Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
eicul - (22) - 252.1 (?), 30.9.2015 10:21

Našla jsem něco na Německém diskusním foru tomaten-forum.com:

Úryvek :

volně přeložená myšlenka - pán vyzkoušel sám roubování a říká, že opravdu roubovaná rajčata rostou monstrozně. Ale, že roubování má smysl jen tam, kde víme, že daná sorta rajčat roste špatně.

Že roubovat rajčata jako Sungold F1 nebo Green Zeebra, které podle jeho názoru rostou bujně samy od sebe, nemá smysl. - vyjadřuje se k předražené nabídce a sortám firmy Baldur

"Also ich habe im vergangenen Jahr ein paar Tomatensorten spaßeshalber veredelt. Schau mal in meinen 2012er Thread. Da gibts Bilder.
Mein Fazit: Die veredelten Pflanzen wuchsen im Vergleich zu den anderen wirklich monströs. Der Ertrag war natürlich dementsprechend höher. Ratsam ist so etwas bei Sorten die eher einen schwachen Wuchs mit sich bringen und von denen man ohne Veredlung vielleicht nicht den gewünschten Ertrag hätte.

Wenn ich mir den Link von Baldur anschaue fällt mir eine Sache sofort auf: Sungold F1 veredelt... oh mein Gott!  Die wächst von sich aus schon so kräftig... wie das mit dem Wuchs aussieht wenn die auch noch auf eine kräftige Unterlage gesetzt wird...  
tomatenmitgeschmack.de schreibt z.B. von einer Höhe von bis 4 Metern.
Auch die Green Zebra ist wie ich finde von Natur aus mit guten Wuchseigenschaften ausgestattet und trägt auch dementsprechend gut. Veredlung meiner Meinung nach völlig überflüssig... 

Aber wie sag ich immer... testen ist am besten"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 143.28 (?), 30.9.2015 11:58

Taky jsem na jaře mlsně koukala na roubovaná rajčata v jednom zahradnictví. Byla to odrůda Corianne F1 a tedy moje velmi oblíbená. Pak jsem si ale uvědomila, že pravokořenná roste velmi bujně a vijany jsou tak bohaté a těžké, že je musím podpírat, takže ještě bujnější růst by byl spíš na škodu. Musela by to být fakt "pecka", jak říka taky pan Vladimír, abych roubované rajče koupila. Sama jsem roubovat ještě nic nezkoušela a pokud jo, tak se vrhnu na okurky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3238) - 173.17 (?), 5.10.2015 19:08

Letos jsem strávil desítky hodin fotografováním a úpravou fotek rajčat, které posílám na Tomatoville v USA a do databáze rajčat v Kanadě. Některé z nich se španělskými biftekovými rajčaty, které mně moc chutnají jsem teď přidal do této diskuze. Většinou jsou to rajčata nad 400 g, nejvíce 700 g.
           Vladimír

Zamorano
Zamorano
Zamorano
Zamorano
Gallego
Gallego
Gallego
Gallego
Negrillo de Almaguera
Negrillo de Almaguera
Rosa de Huesca
Rosa de Huesca
Salobre
Salobre
Moruno
Moruno
San Pedro
San Pedro
Negro Sierra del Segura
Negro Sierra del Segura
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 5.10.2015 20:21

a já posílám fotky některých plodů už z končící sklizně



Pimiento Najerano Rojo
Pimiento Najerano Rojo
Skvrnitý říman
Skvrnitý říman
Cherokee Purple
Cherokee Purple

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3238) - 173.17 (?), 6.10.2015 20:09

Nejsem žádný pěstitel zeleninových paprik. Většinou mívám malé tenkostěnné papriky a žena mně doporučí, abych už nikdy nepěstoval papriky. Poslední dva roky pěstuji španělskou papriku Najerano Rojo stejně jako paní Kateřina a je to o něčem jiném. Krásné červeno zelené, velké papriky s tlustou stěnou- velmi úrodné.

                             Vladimír

Pimiento Najerano Rojo
Pimiento Najerano Rojo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika