Sklizeň 2015



Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 173.17 (?)
28.7.2015 23:04

Žádné ovoce a ani rajčata se nesuší tak aby šustilo. Usušené musí být vláčné a ohýbat se, ne praskat. Přesušené ovoce se ani nedá jíst, možná jen to nakrájené na velmi tenké plátky (takové ty čipsy). Jinak sušená rajčata je běžný prodejní artikl.

                  Vladimír

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 173.17 (?), 27.7.2015 14:48

Nevím, proč by měl být problém se skladováním sušených rajčat. Já je mám uložené ve čtyřlitrovce s víčkem se závitem. Takto skladuji i také sušené houby. Že by to mělo chytnout nějakou plíseň, tak to ani náhodou. Dobře vysušenému se nemůže nic stát. Naši předkové takto skladovali kde co.

                    Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 27.7.2015 19:46

Přesně tak, skladuju také ve sklinkách se závitem, perfektně vysušené. Ještě mám jednu sklenici od lonska uplně v pořádku. Suším v sušičce ovoce nařezané na plátky, posolené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vvd - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 181.38 (?), 28.7.2015 21:35

Možná je rozdíl v tom, čemu říkáme sušená rajčata. Já je nikdy nesuším zcela do sucha, aby šustily. Raději mám se zbytkem "masa", jsou pak naložená šťavňatější, nejsou tak tvrdá.A ta samozřejmě na vzduchu zůstat nemohou, musí do oleje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 173.17 (?), 28.7.2015 23:04

Žádné ovoce a ani rajčata se nesuší tak aby šustilo. Usušené musí být vláčné a ohýbat se, ne praskat. Přesušené ovoce se ani nedá jíst, možná jen to nakrájené na velmi tenké plátky (takové ty čipsy). Jinak sušená rajčata je běžný prodejní artikl.

                  Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 13.150 (?), 28.7.2015 23:07

Niekto spominal, ze original recept je vysusene dat do nejakeho nalevu ci coho kde je korenie cesnak ocot ci co a to si natiahne stavicku a az potom do oleja

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 138.131 (?), 29.7.2015 7:35

No možná to mám přesušené, nevím... ale každopádně mi vydrží bez plísně do druhého roku.Před použitím rajčata namočím do vroucího octového nálevu, aby zgumovatěly, nechám okapat a pak dám do oleje.Jsou trochu jiné než koupené, ale chutnají také výborně a hlavně sou naše, z našich rajčátek, bez chemie.Ale ty koupené jsou taky dobré/ale drahé/.Olej co mi pak zbývá z rajčat mívám v lednici, a používám na špagety, rizoto,grilovanou zeleninu.  Kateřina Š.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 173.17 (?), 29.7.2015 8:25

Situace s počasím se na mé zahradě vyvinula tak, že jsem se rozhodl natáhnout nad mými rajčaty střechu. Po dlouhotrvajícím suchu spadlo od soboty do včerejška 20 litrů vody na jeden metr čtvereční a na noc a dnešek předpověď počítala s dalšími 10 l/m2. Dohromady je to tolik vody, co v době sucha dostávali moje rajčata zálivkou tak asi za čtrnáct dní. A tak jsem se z obavy praskání rajčat (hlavně Stupických a bifteků) rozhodl včera natáhnout nad částí mých rajčat střechy. Asi to bylo rozhodnutí správné, protože dnes v noci opravdu pršelo. A navíc jsem si to aspoň vyzkoušel, protože na podzim to asi bude nutné (i kvůli plísni bramborové).

                       Vladimír

PS.: Estetika nic moc, ale to mně nevadí

Střecha 1
Střecha 1
Střecha 2
Střecha 2
Střecha 2 (jiný pohled)
Střecha 2 (jiný pohled)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 254.19 (?), 29.7.2015 17:52

Hlavně, že to funguje jak má, na estetice moc nezáleží. Když budete doma jest to rajče, tak je jedno kde vyrostlo. Akorát jsem se chtěl zeptat, kde berete tolik trubek a jiného železa - já toho mám stálý nedostatek. A už zase prší, takže Vám asi taky bude - já jsem na Kozí Horce. Alex

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 173.17 (?), 29.7.2015 20:18

Zahradu mám v Komíně, bydlím v Bystrci..To železo jsem všechno natahal na zahradu asi tak před dvaceti lety. Byla doba, kdy za to dávali ve sběrně velmi málo peněz. Můj bratranec měl sběrnu, něco mně dal za to, že měl ode mne souhlas k užívání nějakých polností, a něco jsem si od něho koupil. Něco mně už sebrali sběrači kovů, něco jsem už sám odvezl znovu do sběrny.

                     Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 173.17 (?), 31.7.2015 16:59

Včera jsem si říkal, jestli jsem ty střechy nenainstaloval předčasně. V úterý spadlo místo předpovídaných 10 l/m2 jen 3 l/m2. Dnes, když jsem přinesl domů zralá rajčat, tak jsem zjistil, že jsou některá již popraskaná. Jeden španělský biftek a také jedno ruské 0-33. Pochopitelně z rostlin, které nemám pod střechou.

             Vladimír

Praskání rajčat nadbytkem vody
Praskání rajčat nadbytkem vody
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika