Sklizeň 2014



host - 232.120 (?)
28.8.2014 5:00

Zdánlivě to sem nepatří, ale v širších souvislostech ano.Mám dotaz na zkušené pěstitele a ten zní: kdy je správné začít odstraňovat květy, případně již mrňavé papričky, aby stačily tzv. dojít??? Něco málo nastudováno mám a termíny technická a botanická zralost, ale tohle jsem zatím nikde konkrétně navypátral.Když vám na konci sezóny zbyde nějaká ta nedozrálá AMY a je menší, tak to mi nevadí, ale nechci česat mrňavé hořké tmavě/zelené papričky, které ani jako zavařené nejsou dobré.Upřesňuji jen, že jsem na rozhraní Polabské nížiny a Českomoravské vrchoviny a jedná se o skleník, takže počítám, že časově by to mohlo vycházet i klidně ještě celý říjen do zámrazu.První přízemní mrazíky by skleník ochránit měl že?Děkuji za odpovědi.J a Olí

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Honza z Polabí - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.137 (?), 2.8.2014 11:00


Dnešní sklizeň k jednoodrůdovému rajčatovému salátu-franzouzské salátové rajče Santa Clara. Zalévané pouze přírodou, nevyštipované a přesto žijící a plody nevypadají nijak suše. Není ovšem pěstované a la norma...

Na záhoně
Na záhoně
Na váze
Na váze
A na talíři
A na talíři
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 212.56 (?), 21.5.2016 7:11

Taky mi takto roste česnek na divoko-cca 1m2, ale jiná věc k obrázkům. Vy ten česnek máte špatně sklizený. Není uschlý za paličkou a je sežíznutý. Takže ještě mohl být v zemi a otevřel jste bránu pro plísně atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 232.120 (?), 28.8.2014 5:00

Zdánlivě to sem nepatří, ale v širších souvislostech ano.Mám dotaz na zkušené pěstitele a ten zní: kdy je správné začít odstraňovat květy, případně již mrňavé papričky, aby stačily tzv. dojít??? Něco málo nastudováno mám a termíny technická a botanická zralost, ale tohle jsem zatím nikde konkrétně navypátral.Když vám na konci sezóny zbyde nějaká ta nedozrálá AMY a je menší, tak to mi nevadí, ale nechci česat mrňavé hořké tmavě/zelené papričky, které ani jako zavařené nejsou dobré.Upřesňuji jen, že jsem na rozhraní Polabské nížiny a Českomoravské vrchoviny a jedná se o skleník, takže počítám, že časově by to mohlo vycházet i klidně ještě celý říjen do zámrazu.První přízemní mrazíky by skleník ochránit měl že?Děkuji za odpovědi.J a Olí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 5.17 (?), 2.8.2014 14:39

Letos je úroda opravdu pěkná, počasí nám přeje. Posílám také několik fotek.

Skvrnitý říman
Skvrnitý říman
SM Gigante
SM Gigante
Goldkrone
Goldkrone
Dvoubarevné
Dvoubarevné
Tiger Tom
Tiger Tom
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Honza z Polabí - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.137 (?), 4.8.2014 8:25

Ano, počasí nám přeje, u nás vubec neprší - včera snad 3 minuty - a je to tady jako v madarské pustě. Co je potřeba se zavlaží a ostatní roste samo a neplesnivý - ostružiny, maliny... Měl jsem loni podobné rajče jako Tiger Tom na Vašem obrázku pod jménem Tigerella.  
To dvoubarevné je jaká odrůda?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 105.132 (?), 4.8.2014 12:07

 a kde to je, ked neprsi?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 26.71 (?), 4.8.2014 19:24

Dvoubarevné jsem koupil asi před 4roky pod tímto názvem v internetovém obchodu z Prostějova. Od té doby si semena beru z toho co jsem vypěstoval. Jiný název neznám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 6.194 (?), 7.9.2014 13:54

Dnes jsem sklidil 2 zajímavá rajčata. Dvoubarevné, které má nos a oči a Goldkrone s červeným pruhem. Bylo by zajímavé vzít z Goldkrone semena, jestli to bude mít i některý potomek??

Dvoubarevné a Goldkrone (také dvoubarevné)
Dvoubarevné a Goldkrone (také dvoubarevné)
Dvoubarevné
Dvoubarevné
Goldkrone
Goldkrone
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 7.9.2014 16:54

no to je fakt srandovní, pamatuju si z minulosti, že u dědy na zahradě takové ty nosy na rajčatech občas taky byly, a to s tím proužkem, je asi trošku stříknuté jinou odrůdou, taky by mne zajímalo, jestli by se to podědilo, možná ano-koneckonců, i takto vznikají jistě nové odrůdy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 6.194 (?), 7.9.2014 17:31

Vezmu z něj semínka a zkusím to příští rok zasadit. Uvidíme co z toho bude, možná Goldkrone!!  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika