Skladování zralých rajčat



Honza z Polabí - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.137 (?) 
8.4.2016 8:56, zobrazeno: 5030x

V sobotu jsem se zastavil v ukrajinském obchůdku a viděl pětilitrovky se zralými rajčatami. Byly " ve vodě ", je prý varianta se solí nebo bez ní.Mně ale v následujícím rozhovoru zaujala jiná metoda, která se prý na východě používá: Vzít sklenici / 5 l? /, samozřejmě čistou, případně dát jí ještě do trouby, zralá rajčata čistá, případně omytá a dobře osušená. rajčata naskládat do sklenice. Nahoře nechat místo pro svíčku. Svíčku zapálit a sklenici uzavřít. Svíčka po chvíli zhasne. Zůstane ve sklenici, takhle prý rajčata spolehlivě vydrží do ledna, února. Jinak prý ještě do bedničky noviny, vrstvu rajčat, opět noviny atd. a do sklepa prý taky vydrží dlouho.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3237) - 173.17 (?), 9.4.2016 7:57

O tom ukládání rajčat v solném roztoku jsem četl v Zahradnických listech někdy ze třicátých let minulého století. Byl tam i návod jak to udělat. Chtěl jsem si to vyzkoušet, ale nikdy k tomu nedošlo. Pane Honzo, koupil jste si nějaké to rajče na ochutnání nebo to jsou jen rajčata konzervovaná pro další kuchyňské použití. V tom článku bylo napsáno, že po omytí byla rajčata jako čerstvě utržená- autor psal, že byla donesena na jakési sezení zahradnického spolku a tam ochutnávaná a chválená (po nějakých třech měsících v solném nálevu).

                    Vladimír 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Honza z Polabí - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.137 (?), 11.4.2016 7:48

Zdravím pane Vladimíre ne, koupit si celou pětilitrovku rajčat v soli nebo vodě jsem neměl odvahu:-)) Jsou to rajčata konzervovaná pro další kuchyňské použití, vypadaly pěkně, nepopraskaná, červená. Na podzim to ale určitě zkusím s tou svíčkou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 135.143 (?), 12.4.2016 14:08 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika