Seno / sláma - pěstování jahod



Stránky: 1,  2   
host - 53.7 (?) 
20.6.2015 16:32, zobrazeno: 21529x

Dobrý den, založili jsme jahodníkový záhon. Folii pod jahodami mi zničil krtek. Ted mi to vesele zarůstá plevelem a jahody jsou přímo na půdě a jsou rozmáčené.. Jelikož mají zelené plody, nemužu je vykopat a dát novou folii.. Můžu rozprostřít pod jahodníky a mezi jahodníky seno?? Nebo je lepší sláma?? Nemáte zkušenost?? Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 135.9 (?), 20.6.2015 16:45

Slama se pod jahody dava bezne. Jahody se nevykopavaji ani nepresazuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
krahulice - (1) - 53.7 (?), 20.6.2015 17:06

no mám hodně sena, takže je lepší sláma tedy...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.111 (?), 20.6.2015 21:07

Na fólii se vykašlete, bez ní jahodník lépe roste i plodí. Kdo ji u nás v osadě u jahod měl, tak od ní zas upouští. Ono úplně stačí, když při sklizni pod plody podložíte vedlejší jahodníkový list (neutržený). Jinak je lepší sláma než seno, protože tolik nehnije. Dříve se používala i dřevitá vata.      Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 135.9 (?), 20.6.2015 21:52

protože tolik nehnije ... slama pod jahodami nehnije vubec, to mate velmi divne predstavy o slame. Podkladani listem je mozne jen pro maly pocet sazenic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Marik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (84) - 36.27 (?), 21.6.2015 21:03

Mám zkušenost se senem i se slámou. sena jsem dal tenčí vrstvu kvůli hnití, slámy můžete dát klidne více. 

M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 22.6.2015 8:04

Pokud chcete zachránit letošní sklizeň, klidně dejte seno. Do konce sklizně už tolik vody nenatáhne, poslouží dobře. Sláma je lepší z pohledu času, kdy se dává. Tu byste měli nastlat v době, kdy začínají jahody nakvétat, seno spíše až když se začínají plody sklánět k zemi. Když dlouho prší, nebo intenzivně zaléváte, seno se brzy slehne a neslouží jako izolace od země, spíše naopak - jako přestupní stanice pro choroby, slimáky a mnohonožky. Když ze sena vyklepete lístky a drobné části, bude to seno z travního porostu (hodně stébel), blíží se "kvalitou" slámě. Na slámě se dobře vybarvují odrůdy jahod, které nad holou zemí mívají problémy s vybarvením špiček či od slunce odvrácené strany plodu. Jestli chcete zakořeňovat odnože, po sklizni slámu nebo seno vyhrábněte. Šlahouny po nich kloužou, nekoření.    

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 138.182 (?), 22.6.2015 21:52

Seno jsem měla pod jahodama týden a už bych to víckrát neudělala. Slimáky pod trávou neuvidíte, protože jim slouží jako skvělý úkryt. Jen ty ožrané jahody mrzí dvojnásob.  Na slídě nebo na půdě jdou slimáci krásně vidět. Prostě za mne trávu ne, to bych raději zvolila piliny či řeziny které nám zbydou na zahradě při řezání dřeva motorovou pilou či cirkulárkou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 138.182 (?), 22.6.2015 22:23

Pardoon :) Myslela jsem, že seno nedoporučuji :-) A napsala jsem trávu.
 No každopádně ani seno, ani trávu. Pusinová

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 103.234 (?), 15.6.2016 23:51
Tu slamu je treba po sezone odstranit alebo tam zostava viac rokov?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika