Semenaření



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 252.4 (?) 
4.3.2016 9:16, zobrazeno: 37574x

Dobrý den.

Zkouším semenařit. Rajčata, lilek, kapie a bílé papriky prvním rokem. P. Hodonín a ředkvičky třetím.Mám z lonska 6 semen okurky Aloe F2. Koupila jsem okurky Crisan a Cornichon de Paris od SEMAS. Vypadá to, že nejde o hybridy. Ale na netu žádné info. Zjistila jsem maximálně, že Cornichon znamená okurka :) 

Děkuji za odpvědi. Hanča

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Honza z Polabí - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.137 (?), 4.3.2016 9:39

Jak zní otázka? H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 252.4 (?), 4.3.2016 11:00

Zajímalo by mě, jestli s nimi má někdo nějaké zkušenosti. Jejich vlastnosti atd. Měla jsem od této firmy loni dýni Tudor a byla dobrá. Ale tyto obrůdy nemohu nikde na internetu najít. Líbily by se mi více Mělnické z GENGEL.CZ, Ale získat je by bylo komplikované. Tak chci zkusit semenařit tyto.

S pozdravem Hanča 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 234.228 (?), 4.3.2016 12:11

Ještě k odrůdě Mělnická. To byla klasická hruboostá naládačka, která se pěstovala v době, kdy nebyly ještě tolik rozšířené hybridní odrůdy, jako dnes. Nebylo na ní nic extra, pouze to, že jeden plod honil druhý, oproti dnešním hybridům nesrovnatelně menší výnos. Jestli Vám jde jen o pobavení se s pěstováním semen, pak můžete nechat dozrát kterýkoliv hybrid, co Vám bude chuťově vyhovovat a vybraná semena lze dále vysévat. Prvním rokem(F2) jsem z vlastní zkušenosti měla v podstatě stejný výsledek při porovnání s originálem. Okurku je nutno nechat vyzrát co nejdéle na rostlině a potom ještě utrženou ponechat dojít až téměř k její zkáze. Pak teprve vybírat semena. V.L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 252.4 (?), 4.3.2016 12:28

Zkusila jsem loni podle návodu získat semena z AloeF1 tak uvidím jak letos poroste. Bohužel v ní moc semen nebylo a Saladin ve skleníko vůbec nic.  Dávám to za vinu počasí- po teplám jaře, deštivý červenec a pak čtyřicítky.. Jsme na záp. hranici stř. kraje ve 350m. A semeny F1 už mám zkušenosti u rajčat Tornádo a paprik Rafaela a Amy. Výnosy až tak zásadně neřeším. Mám 40x2m záhonů.

Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 234.228 (?), 4.3.2016 11:53

Nevím tedy, kde hledáte, ale např. na Cornichon de Paris vyjede takové množství odkazů, že se o odrůdě dozvíte vše. U nakoupeného osiva přece máte jistotu, když je v originálním balení, že buď je, nebo není hybrid, ne že "vypadá to". U nehybridních druhů rajčat i paprik je odběr semen běžný, dělá si to pro sebe řada pěstitelů, zejména u některých pro ně oblíbených odrůd, které třeba nejsou na trhu běžně dostupné a získali od někoho pár semínek. Samosprašné odrůdy tak lze pěstovat roky bez podstatných změn. V.L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 252.4 (?), 4.3.2016 12:10

No konečně rozumná odpověd'. Hledala jsem na seznamu, můj přístup na internet je omezený nemám ani e-mail. Při zadání odrůdy mi vyskočili jen recepty.. Se semenařením začínám. Informace mám jen z internetu. V mém okolí se jím nikdo nezabývá. Zeleninu pěstuji asi 10 let.

Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 252.4 (?), 7.3.2016 9:59

Možná vám přijde, že na semenaření ni není, ale já čerpám informace jen z internetu. A těch není nikdy dost.Kurzy jsou pro mne finenčně nedostupné. Každý rok dávám za semena až 1000kč. Letos jsem prvně vysela vlastní papriky, rajčata a lilky. Ušetřila jsem několik stovek. Byly by možné výměny semen? Ráda bych lilek č. raný. Mám Bleck Beauty a sklidila jsem ve skleníku pouze 2 plody. Také bych ráda kukuřici Malované hory. Zjistila jsem, že ji mají na farmě v sousedství.  Letos mám cukrovou, ale ta u nás občas nedozraje.

H.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3237) - 173.17 (?), 7.3.2016 11:41

Semenaření až zas tak nějaká brnkačka není. Pokud chcete zachovat odrůdu (vlastnosti rostliny a plodu) tak to je dost práce. Já se snažím udržetm cca 80 odrůd rajčete a opravdu to není tak snadné. A to je rajče samosprašné. 

                   Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 252.4 (?), 7.3.2016 12:15

Je to výzva. Ale opravdu mě toto téma zajímá. Moje babička, vyučená zahradnice mě od toho zrazuje. Prý zbytačná práce a nač prý pěstovat zeleninu v době supermarketů. Mám radost, když je za mnou práce vydět.. Rajčat mám asi 7 odrůd. Každý rok jsem si koupila něco. Podle toho, co jsem si přečetla, že je dobré. Loni jsem dala 40ks na záhon a co zbylo jsem vsadila do kompostu. Málo místa :(

H.K.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika