Sazeničky rajčat



Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?)
24.4.2014 22:46

Myslím si, že na postřik proti plísni je času dost. Zatím se její spory nevyskytují ve vzduchu, protože nemá venku své hostitele.  J.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
Kacules - (6) - 7.50 (?), 24.4.2014 12:40
Dekuji moc za reakci, budou to ty svilusky, prikladam fotku. Chtela jsem se postrikum vyhnout, ale zda se, ze mi ty potvory napadly cely balkon vcetne redkvicek a salatu...:-(



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
snip*lli - (9) - 102.246 (?), 25.4.2014 18:55

Dobrý deň, ak môžem poradiť... podla fotiek to je len spálené od slnka(aj moje sú trochu spálene, oni to rozdýchajú smiley), ale ak sú tam naozaj tie trásnenky(chcelo by to detalné foto) a chcete sa vyhnúť chemickému postreku tak odporúčam Tabakový vývar mal by fungovať aj na Trásnenky.

Recept: Do 1l vody dáte 100g tabaku, privediete do varu a varíte na miernom plameni 1 hod. Potom to nechajte vychladnút, scedte a na postrek to zriedte 1:1 s vodou(ak použijete 100% vývar rastlinkám neublížite, ale miniete zbitočne 2-krát viac vývaruwink.) Je to úplne v súlade s prírodou a nikotín v tabaku rastlinkám neublíži pretože je toxický(uližuje živočíchom), nie fytotoxický(ubližuje rastlinám).

Funguje to tak že ich to v podstate udusí alebo im to rozožere vnútornosti.

A čo sa týka prevencie pred trásnenkami, tak ich priťahuje žltá farba a tým pádom by ste pri rastlinách nemali mať nič žlté. A ešte nenávidia cesnak a odpudzuje ich. yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 239.12 (?), 24.4.2014 22:42

uz asi tyzden u nas vladne dazdive pocasie, uvazujem ze by som strekol sadenice s nejakym pripravkom proti plesni, myslite ze to je dobry napad?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 24.4.2014 22:46

Myslím si, že na postřik proti plísni je času dost. Zatím se její spory nevyskytují ve vzduchu, protože nemá venku své hostitele.  J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 254.19 (?), 3.5.2014 19:36

No já nevím, ale já mám sazenice rajčat celý den na slunci ve skleníku a bez problémů to zvládají. Taky v Brně.Takže si myslím, že to není od slunce. Pokud slunce začne vadit, tak se to projevuje vadnutím. Pak stačí zalít a větrat. Rajčatům vadí aspoň u mne slunce ve vrcholném létě a když teplota ve skleníku stoupá nad 35 stupňů.  Alex

studený skleník
studený skleník
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika