Sazeničky rajčat



host - 239.12 (?)
23.4.2014 21:42

trochu ich osmahlo ale to je nic, to s prehladom rozchodia... minuly rok som ja moje ugriloval ovela viac a rozchodili to..

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Kacules - (6) - 7.50 (?), 23.4.2014 14:02, zobrazeno: 13380x
Dobrý den, poradil by mi prosím někdo, jak mám pomoct těmto rajčátkám? Sazeničky v kelímku jsou na jižním parapetu, kde mají slunce od zhruba 10 do 15:00, ty v truhlíku jsou na západní straně, slunce od 15:00 do zapadu. Letos pěstuji své sazeničky ze semínka poprvé(mj. Taky kedlubny,salát,ředkvičky a jarní cibulku,a špenát ještě + bylinky ) tak uvítám každou radu:-) děkuji moc
Truhlik
Truhlik
Detail:-)
Detail:-)
Kelimky-jizni parapet
Kelimky-jizni parapet
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 176.37 (?), 23.4.2014 16:51

Vypadají jako popálené od sluníčka. Podívejte se lupou na spodní stranu listů, zda tam nehospodaří sviluška. Vypadá to dle načervenalého stonku, že jste je venčil před oknem, potom by dostaly i více záření ze slunce. Přežijí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Kacules - (6) - 7.50 (?), 23.4.2014 17:11
Bohuzel lupu nemam, ale zespodu listu sem tam male cerne tecky jsou.. :(a to je skvela zprava, ze kvetinky preziji, ven je teda zatim davat nemam? A ja vzdy, kdyzvykouklo slunicko, rychle vsechno nastrkala na balkon, aby si sazenicky zvykaly...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3230) - 5.149 (?), 23.4.2014 17:51

Otužování neznamená pouze zvykání na slunce, ale je hlavně potřeba aby si rostliny zvykly na chladnější noci. Klidně je na tom balkonu nechte celý den i noc a pokud budou dny opravdu slunné, tak rostlinky v poledne přistiňte. Teď je ideální počasí pro rajčata, alespoň u nás v Brně. Umístění venku Vám pomůže i v případě, že tam opravdu nějakou svilušku máte.

                              Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Kacules - (6) - 7.50 (?), 23.4.2014 20:16
Dekuji moc za zpravu:-) taky jsem z Brna. Dobre, tak ja rajcata necham venku. Rikala jsem si, ze tam na ne mozna hodne fouka, myslim,ze jsem slysela, ze to rajcatka nemaji rady.. Tak jsem je na noc davala do tepla. S tema sviluskama jsem mela pocit, ze je rajcata zacaly chytat prave od doby, co je umistuji ven..:(pokud to jsou tedy ty cerne "tecky" zespodu listku..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 23.4.2014 20:50

Poškodilo je sluníčko. Píšete že jste z Brna, tady na jihu jsou nyní noční teploty dobré, nechte je celodenně venku, jen je něčím zastiňte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 239.12 (?), 23.4.2014 21:42

trochu ich osmahlo ale to je nic, to s prehladom rozchodia... minuly rok som ja moje ugriloval ovela viac a rozchodili to..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Kacules - (6) - 7.50 (?), 24.4.2014 12:35
Dobre, dekuji za radu :-) jeste otazka, mam je chranit i proti vetru?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 199.28 (?), 24.4.2014 12:48

Takové pidisazenice není třeba chránit proti větru. Venku na záhoně je proti větru také nechráníte. Ať si zvykají. Život je tvrdý. Otužování jim prospěje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 243.114 (?), 23.4.2014 21:12

Pokud jsou na listech černé tečky, jsou sazenice napadeny třásněnkami. Svilušky jsou rezavé až hnědé, vytvářejí při větším napadení pavučinku. Podle poškození listů to tipuji na ty třásněnky, ošetřete přípravkem Vertimec, funfuje na oboje potvory, pouhým umístěním ven se jich nezbavíte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika