Sadíte už ven rajčata a papriky?



Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 4.48 (?)
19.4.2011 20:52

řeší se to každý rok... kam spěcháte??? přijde mrazík a rajče vám sice třeba přežije, ale zarazí se a skoro neporoste!

není co urychlit... raději je za oknem nebo kde je máte přesaďte do větších nádob a v klidu počkejte na už stabilní počasí, ideálně po zmrzlých! dělá se to tak už po generace... nač riskovat?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 235.208 (?), 19.4.2011 12:42, zobrazeno: 33077x

Je a dle předpovědi i bude krásné počasí a přemýšlím, jestli ven už zasadit rajčata a papriky... Jak jste na tom vy? Máte už něco venku?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 70.100 (?), 19.4.2011 12:48
My máme venku každý den ráno -5 st.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.30 (?), 19.4.2011 12:52

Měl jsem rajčata i papriky asi 14 dní ve skleníku, kvůli malování a už jsou zase doma a ještě že tak. V neděli bylo -5 a sousedovi zmrzli ve fólijáku rajčata. Ještě rači počkám. Vysočina 620mnm

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 19.4.2011 14:48
Uvažuji že nějaké rostliny (deset kousků) rajčat již dám o víkendu do země i s rizkem že o ně přijdu, ale to jsou plánované ztráty. Pár rostlin již mám venku v květináčích, u jižní zdi domu je až o čtyři stupně více a tudíž jim ranní chlad (u nás nemrzlo, nejméně bylo 0°C) neublížil. Předevčírem jsem dal do květináče ven i jeden pár paprik, ale do země ještě v žádném případě, paprika je choulostivější. Co se týče růstu tak rajčata mají plody, viditelně však roste jen jejich přísada ve skleníku, další desítku o víkendu nakvětináčuji již pro trvalý pobyt venku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 184.220 (?), 19.4.2011 20:35

Ja som si v marci kúpila 3 planty rôznych paradajok, neodolala som také nemám, mali ich vonku, bola zima, v noci okolo nuly, vyzerali otužilo, tak som ich rovno zasadila./Pokusne, každý mi vravel, že som sa zbláznila, že neprežijú./ Síce mimo záhonu, aby mi náhodou nenakazili ostatné, pár lístkov som neskôr odtrhla, nie sú veľké, ale vyzerajú zdravo a dokonca jedna už začína kvitnúť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 4.48 (?), 19.4.2011 20:52

řeší se to každý rok... kam spěcháte??? přijde mrazík a rajče vám sice třeba přežije, ale zarazí se a skoro neporoste!

není co urychlit... raději je za oknem nebo kde je máte přesaďte do větších nádob a v klidu počkejte na už stabilní počasí, ideálně po zmrzlých! dělá se to tak už po generace... nač riskovat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 198.156 (?), 19.4.2011 21:49

Tak, tak,klídek a žádný spěch:-)Pohrejme si s roubováním okurek.Já vím, za oknem moc místa néni.Do folníku sem to už risknul z velkého množství sazenic taky, ale ty oči furt na teploměru, to jsou nervy:-D Chce je to otužovat, ale né jim jít po krku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 6.150 (?), 19.4.2011 22:25

Pane Mirku, Vaše rajčata mají plody? Prosím, nestresujte mě. Rajčata jsem sadila na konci března a teď na mě čučí, k růstu se moc nemají. Každopádně počítám s tím, že to dopadne jako loni-ven půjdou po zmrzlých a bude bezva úroda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 20.4.2011 9:11
Je to jedna rostlina keříčkové odrůdy vysetá v lednu. Už jsem ty "kýblované" nechal venku celou noc a dnes ráno bylo příjemných 7°C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 6.150 (?), 20.4.2011 18:31

Tak to je bomba! Tiše závídím. Chci se zeptat, jestli lze sazeničky rajčat dávat přes den ven (někde jsem tady četla, že by je snad slunce mohlo spálit???). Děkuji za opověď, Tereza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika