Roubování okurek na tykev 2016



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?) 
15.3.2016 21:44, zobrazeno: 47486x

Kdo se již letos pustil do výsevů okurek a podnoží pro roubování. Včera jsem naroubovala první dvě okurky. Roubovala jsem odrůdu Midios F1 na Sprinter.  J.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
JakubM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 199.27 (?), 15.3.2016 22:21
Dobrý den, to roubujete do skleníku, nebo už pro venkovní výsadbu? Jaký způsob roubování se Vám osvědčil?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 227.168 (?), 16.3.2016 12:44

Okurky, které nyní roubuju přijdou do skleníku. Vypěstování sazenice od výsevu do výsadby mi trvá pět týdnů.

Osvědčila si mi jazýčková kopulace při zachování obou kořenů i vrcholů po naroubování a jejich postupné odstraňování. Přečtěte si moje příspěvky o roubování od R. 2010. Vše podrobně popsáno včetně fotodokumentace. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
JakubM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 199.27 (?), 29.4.2016 8:15
Letos jsem zeleninu rouboval poprvé a první várka jazýčkovou kopulací za moc nestála- mám z ní 1 meloun. Zkusil jsem tedy roubování do rozštěpu mezi děložní lístky a 100% úspěšnost u malounů. Okurky roubované do rozštěpu ale dlouho sedí a nerostou. Teď teprve okurky začali růst. Vyzkoušel jsem ještě 1 okurku jazýčkovou metodou a roste jako blázen. Příště malouny do rozštěpu a okurky jazýčkem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Liki12 - (37) - 60.183 (?), 26.3.2016 8:24

Tak včera jsem si již vysel okurky a za 2 dny vyseji i tykve. Letos budu roubovat poprvé a budu se snažit o jazýčkovou metodu, tak snad se něco chytne.  Mám nový skleník s nepoužitou zeminou, takže zde vysadím i okurky neroubované a budu pozorovat rozdíly mezi nimi. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Martin16 - (20) - 97.220 (?), 31.3.2016 17:40

Skúsim ešte zajtra pozháňať u nás v meste Sprintery, ale moc šancu tomu nedávam, len sa mi kôli 30 semenám nechce objednávať z internetu a platiť poštovné, ale asi budem musieť. Tento rok mám nachystané to čo sa minulý rok osvedčilo - Perseus F1, a z nových vyskúšam Superstar F1 do foliovníku a Miniature white ako raritku.

Skúšali ste niekto Superstar zavariť na klasické kyslé uhorky? myslím teda nenechať ich úplne dorásť a šup s nimi do fliaš? Vzhľadom k tomu, že majú zakrpatené semená by mohli byť veľmi chutné? čo myslíte?

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PepaPepa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 15.52 (?), 31.3.2016 20:14

Ja som vysieval uhorky Twenty F1 uz 15.2. Momentalne su uz v skleniku, maju asi 40 cm vysku.

Vrublovanie uhoriek som este nikdy nerobil, ale je to fakt zaujimava myslienka a asi to hned vyskusam.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Martin16 - (20) - 97.220 (?), 31.3.2016 20:36

Podľapani Jiřiny je to naozaj jednoduché, len treba mat jemné prsty na obviazanie, resp kolíčky (tie ale nepoužívam), používam sáčok nastrihaný na prúžky, alebo mezdi klíčne listy, je to naozaj jednoduché a ide to rýchlo, ani som im nedával vyžšiu vzdušnú vlhkosť - len som 3-4 krát denne orosil vodou (mal som postrekovač hned vedla nich a keď som išiel okolo tak som postriekal, rozdiel v raste neroubovane vs roubovane bol veľmi veľký.

5 rastlín som dal známej, býva vysoko, cca 700 mnm, zrejme jediná v obci mala roubovane (pozna tam každý každého). Ešte mesiac po tom ako ostatným úplne chcípli mala uoriek toľko, že rozdávala po okolí, predĺžila si tými roubovanými sezónu o cca 7 týždňou v jej prípade, určite skús, je to jednoduché.

len pripomeniem, že sprintery som minulý rok nezohnal, tka som použil semena z tykve hokkaido (normálne kúpenej v obchode chcýpol len jeden roub, všetko sa chytilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 31.3.2016 22:48

Letos jsem si Sprinter objednala přímo ze SEMA v balení po 100 semenech, semínko vyjde levněji než v malém balení. Platbu jsem provedla předem a sáček mi poslali doporučeným dopisem, zaplatila jsem jen za dopis, ne dobírku. Počítám s tím, že budu mít semínka na tři čtyři roky. Rozdíl mezi roubovanými a neroubovanými rostlinami je propastný. Hlavně ve vitalitě a velikosti úrody. Superstar bych nezavářela, mám ráda okurky křupavé. Hadovky lze zavářet ve formě řezů a ty budou blátivé, zkuste malé patizonky, ty jsou výborné, mám popsáno zde někde dříve ve svých příspěvcích. J.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Martin16 - (20) - 97.220 (?), 1.4.2016 17:23

Rozmýšľal som, že by som ju práve zavaril vcelku, baz rozkrajovania, ale obrať menšie, ešte nedorastené, možno vyskúšam 1-2 fľašky. Každopádne už som kúpil na zavarovanie Charlotte F1, tá by podľa tunajších ohlasov mala byť dobrá.

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika