Roubování okurek na tykev 2014



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 255.115 (?)
16.4.2014 20:26

Parkrát jsem zkoušel takovéto roubování a nikdy se mi nepodařilo, vždycky jsem rostlinku nějakým způsobem "přefík", o zajištění omotávkou nemluvě. Dělám vše kolíčky na roubování a omotávka není potřeba, kolíček má možnost nastavení přítlačné síly pružinky a vždy ho stonek "přetlačí".


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 15.3.2014 18:32, zobrazeno: 62147x

Již určitě zkoušíte roubování, případně vyséváte podnože a okurky, proto zakládám nové vlákno. Jako každý rok s výsevem okurek začínám 1.3., tykev vysévám za 5 dnů. Letos mi okurky poněkud přerostly, již včera či dnes by byly schopny roubování, zato tykve se mi loudají, zatím jsou krátké, roubovat hodlám zítra. Okurky jsem do zítřka umístila na chladné okno. Přikládám fotky dnešních rostlin. Jiřina  

Nedorostlé Sprintery
Nedorostlé Sprintery
Přerostlé Tribute F1
Přerostlé Tribute F1
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 15.3.2014 18:56

Rouboval jsem zhruba před týdnem na Atlas. Vysévám okurky i podnož ve stejnou dobu, Atlas jsem před výsevem namočil na jeden den do vody se Stimulátorem růstu Rosteto, protože semena podnože měla prošlou dobu expirace. Okurky sice klíčí již druhý den, ale podnož je pak rychle dožene. Nějaké rouby se mi nepovedly a tak jsem dnes vysel okurku znova, zbylé podnože mám v chladné místnosti na okně kde čučí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 8.225 (?), 24.3.2014 8:04

Dobrý den paní Jiřino, četl jsem Vaše starší příspěvky a máte můj obdiv :-) Já se letos budu pokoušet asi počtvrté roubovat skleníkové okurky + přidám i melouny. Používám tykev fíkolistou a Sprintera (ale jak jste se dříve ptala - opravdu naroubovaná odrůda Minisprint - mimochodem moje nejoblíbenější, měla pachuť po tykvi - letos jen dodělám zbylá semínka Sprinteera a nové už si kupovat nebudu).

Jinak moje "úspěchy" - vždy se mi jich ujmulo jen pár z 10ks. Minulý rok jsem rouboval s kolíčky od firmy SEMO a ujmuli se mi 4kusy, takže to byl můj "nejúspěšnější" rok :-) Bohužel - i když si říkám, že jsem zručný, nedařilo se mi roubovance ovázat ať už folií (rozdělil jsem napůl nebo 1/3 klas.roubovací pásku na stromy) a nebo alobalem (pořád se mi rozmotával). Letos jsem teda přikoupil kolíčky a uvidím...

Jinak doteď jsem vyséval do perlitu - okurku i tykev. Když se roubovalo, muselo se vyjmout a celý kořenový systém zasadit nanovo - myslím, že to mělo za následek osychání (i když jsem dával pod pytlíky) a tím horší výsledky. Letos jsem hledal na netu a viděl jsem roubování, kde se okurka i tykev předpěstují v sadbováčcíchi, takže při roubování vyjmu zakořeněnou okurku i tykev a zasadím teda rostlinky s neporušeným kořenovým balem. Očekávám, že rostlinky nebudou tak osychat - ale uvidím...

Jinak Vás prosím pokud možno více fotografií, pokud ještě letou budete něco roubovat, tak i nějaké fotečky z postupu roubování. Pokud ne, pak prosím příští rok :-)

S podravem Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 25.3.2014 21:00

Dneska jsem opět roubovala několik rostlin okurek na tykev Sprinter. Pracuji ve skleníku, tam rozsypaná zemina nevadí a není mi tam zima. Z rostlin se snažím nadbytečný substrát spíše otřepat, aby se mi s nimi lépe manipulovalo. Jako páska mi nejvíce vyhovuje nastříhaný mikrotenový sáček. Ta nejjemnější folie např. od pečiva. Roubovací pásku nepoužívám ani na stromy, na stromy ji používá můl otec, mně nevyhovuje, tam používám elektřikářskou lepící pásku. Letos jsem stromy neroubovala. Zahradu máme zaplněnou, takže netřeba.

Fotografovala jsem sama mobilem, takže kvalita fotek bude o něco horší, před lety mi fotil syn zrcadlovkou, možná by sa ještě dalo vyhledat ve starých příspěvcích.  Zdraví Jiřina

Roubováno před deseti dny.
Roubováno před deseti dny.
Roubováno 16.3., dnes odstraním vrchol tykve.
Roubováno 16.3., dnes odstraním vrchol tykve.
Dnešní tykve, substrát otřepán.
Dnešní tykve, substrát otřepán.
Minisprint k roubování.
Minisprint k roubování.
Detail řezu okurky
Detail řezu okurky
Další detail řezu
Další detail řezu
Vázání mikrotenovou páskou
Vázání mikrotenovou páskou
Spojené a zasazené
Spojené a zasazené
Další naroubovaná rostlina
Další naroubovaná rostlina
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 8.225 (?), 26.3.2014 15:26

Děkuji za fotky, tak nějak podobně to dělám, uvidím letos - podělím se o zkušenosti. Určitě vyzkouším i folii z mikrotenových sáčků - a napadla mě taková spásná myšlenka. Protože se mi vždy místa roubání hnula při omotávání páskou, přichytím si rostlinky pod (možná i nad :-)) roubovaným místem roubovacíma kolíčkama a omotávat budu až pak. Kolíčky pak samozřejmě sundám a na některé rostlinky zkusím použít jen ty kolíčky samotné.

Možná zkusím i způsob přikájení, nebo se mi i líbil způsob udělat mezi děložníma lístkama dírku a do ní vsadit okurku seříznutou do klínku - uvidíme.

Každopádně mě pak bude zajímat ovlivnění chutě okurky naroubované na Sprinterovi...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 71.22 (?), 16.4.2014 12:45

Dobrý den, třeba někomu pomůže můj zlepšovák

Na spojení místo mikrotenových sáčků používán strečovou filii co má manželka v kuchyni od celé role si odříznu 1 cm folie včetně papírové špulky lépe se stím pracuje

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
AniCiz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 194.24 (?), 16.4.2014 13:12

to je dobrý nápad... chystám se roubovat, ale dost mně zarazila poznámka o změněné chuti okurek..taky mám nejraději Minisprint pro její perfektní chuť..

podnož mám Sprinter..má někdo zkušenosti s vlivem podnože na chuť?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 255.115 (?), 16.4.2014 20:26

Parkrát jsem zkoušel takovéto roubování a nikdy se mi nepodařilo, vždycky jsem rostlinku nějakým způsobem "přefík", o zajištění omotávkou nemluvě. Dělám vše kolíčky na roubování a omotávka není potřeba, kolíček má možnost nastavení přítlačné síly pružinky a vždy ho stonek "přetlačí".


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 16.4.2014 21:35

Přikládám několik dalších fotek z letošního roubování okurek.  Svoje první dvě okurky mám již vysazeny ve skleníku. Další pro přátele mám ještě v obýváku na okně. Otázka na pana Milana. Máte pocit, že tykev fíkolistá ovlivňuje chuť okurky méně než Sprinter? Letos používám převážně Sprinter.      Jiřina 

Minisprint na Sprinteru, roubováno 6.4.
Minisprint na Sprinteru, roubováno 6.4.
Tribute na Sprinteru před výsadbou do mého skleníku 10.4.
Tribute na Sprinteru před výsadbou do mého skleníku 10.4.
Další roubované okurky na parapetu v obýváku
Další roubované okurky na parapetu v obýváku
Další dnešní obrázek
Další dnešní obrázek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 8.225 (?), 30.4.2014 8:06

Dobrý den paní Jiřino, až se dostanu k nafocení, pošlu i své výpěstky - letos se mi zadařilo, z více jak 30ks (okurek - Minisprint, Orca, Superstar a venkovní Linda, Orfeus, Chantal a melouny Sugar baby, Lajko a Granat + teď mám naroubované cukrové) mi odešla pouze jedna rostlinka, a to jen díky tomu, že se mi zlomila při roubování (a pak jsem jí kolíčkem secvaknul moc pevně, takže aˇč okurka na podnož přirostla, ta mi pak uhníla). Chyba byla v tom, že kdo používá kolíčky, musí rostlinkám po dobu srůstání zajistit 100% vlhkost, což se mi povedlo v doma vyrobeném foliovníčku :-)  Takže letos budu dávat do skleníku pouze svoje roubované okurky - už tam mám 4 :-) Teda pokud mi nezmrznou...

Jinak vliv na chuť Sprinteru na Minisprint byl podle mě hodně velký, hlavně v období, kdy kolísala teplota. Někdy v září už se plody opravdu nedali jíst kvůli tykvové pachuti. Jinak mám zkušenosti jen s roubováním na tykev fíkolistou, a na ní jsem nějaký výrazný vliv na chuť nezaznamenal. Takže jak jsem již psal, těším se na Vaše zkušenosti s vlivem Sprintera na chuť okurek.

Až nafotím, pošlu i svůj způsob roubování a opečovávání...

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika