Rajčata ve stavebních vědrech



Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?)
30.1.2017 10:58

I když nejsou schválena pro potravinářské účely, pro nasypání hlíny a vysazení rajčat v nich to nejspíš nemůže vadit. Nekonzumujete ani hlínu, ani kořeny. Jestli se z nádob cosi škodlivého uvolňuje např. při styku s vodou nebo vlhkou zeminou, není prokázané. To v hlíně, kterou do nádoby použijete, škodlivé látky mohou být a stejně tak použité postřiky proti chorobám rajčat jsou zdraví škodlivé.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 182.55 (?), 1.1.2017 20:54

Že vám smrdí - to je argument jak noha. Nové smrdí asi tak jako smrdí nové černé PE vodovodní trubky, které se používají na pitnou vodu...

Samozřejmě, že černé stavební kyble lze bez problému použít. Nebo k tomu potřebujete vědeckou studii na rozsáhlém vzorku několika tisíc lidí, že do několika desítek let od požívání v nich pěstovaných rajčat u nich nebylo zaznamenáno výrazně víc rakoviny? indecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 168.89 (?), 30.1.2017 1:02

Stavebni vedra nejsou schvalena pro potravinarske ucely, takze zalezi na kazdem, zda je pouzije ci ne. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 30.1.2017 10:58

I když nejsou schválena pro potravinářské účely, pro nasypání hlíny a vysazení rajčat v nich to nejspíš nemůže vadit. Nekonzumujete ani hlínu, ani kořeny. Jestli se z nádob cosi škodlivého uvolňuje např. při styku s vodou nebo vlhkou zeminou, není prokázané. To v hlíně, kterou do nádoby použijete, škodlivé látky mohou být a stejně tak použité postřiky proti chorobám rajčat jsou zdraví škodlivé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 212.60 (?), 30.1.2017 11:50

Já nechápu, proč někdo řeší takové nesmysly. Řeší i to, v jaké konvi nosí vodu, v jaké nádrži ji shromažďuje, jakou folii dává kolem záhonu, jakou fólii na záhon, v jakém kbelíku nosí kompost, v jakém postřikovači připravoval postřik, atd atd...? Ach jo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mafara - (13) - 93.30 (?), 30.1.2017 12:24

No, asi máte pravdu. Nebo tedy, určitě máte pravdu. Ono často platí, že srdce nebolí, co oči nevidí. Kdo ví, v čem a jak jsou pěstovaná rajčata ze supermarketů. Asi je dobře, že to nevidímesmiley. Už mám kýble nakoupené a nesmrdí víc, než běžné černé květináče. Byly to moje zbytečné obavy a nedošlo mi, že nejde jen o nádoby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 30.1.2017 14:06

Mně by to asi vadilo a proto bych mezi stěny vědra a substrát vložil nějakou nezávadnou folii.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 144.195 (?), 30.1.2017 18:00

Nerozumím - co by vám vadilo? Že je černý, nebo že není certifikovaný pro potravinářství? Ale takto certifikován snad není žádný kbelík či květináč!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 68.213 (?), 30.1.2017 19:05

U těchto kbelíků je uváděno že jsou vyrobeny z recyklovaného PE a že nejsou vhodné ke krmným účelům, ale rostlinám to snad nevadí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 30.1.2017 20:33

Předběžná opatrnost. Kousek PE mně za ten klid stojí.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 30.1.2017 20:40

Když už se bavíme o plastech, jak nahlížíte na plastové květináče, ve kterých se běžně pěstují a prodávají byliny? Také jsou (nejsou) závadné? Předpokládám, že i v případě květináčů se asi jedná o recyklovaný plast.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika