Rajčata tolerantní k plísni bramborové



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 5.149 (?) 
3.1.2012 3:13, zobrazeno: 205502x

V Brně nabízejí semena rajčat Philovita F1 a Phantasia F 1 od firmy Kiepenkerl. Tato rajčata mají být tolerantmí k plísni bramborové. Máte někdo zkušenosti s těmito rajčaty. Semena jsou z roku 2008, jsou drahá (10 semen za 128 Kč) a mám pocit, že je nikdo nekupuje.

           Mr Big

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 48.199 (?), 3.1.2012 19:24

Tyto odrůdy jsem pěstovala vloni, rajčata jsou chutná, vijany dlouhé až 50 cm. Musím Vás trochu poopravit, jsou tolerantní p r o t i plísním a chorobám. Nemohu jejich rezistenci ale objektivně posoudit, protože loňské léto a na podzim u nás (taky okolí Brna) téměř nepršelo... Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 5.149 (?), 4.1.2012 19:28

Na nějakém německém blogu jsem četl, že chuť odrůdy Phantasia F1 je nic moc. Mohla byste paní Jano chuť tohoto rajčete přirovnat k některému českému rajčeti (Start, Stupické polní rané, Bejbino, Tornádo apod.). Děkuji.

           Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 217.1 (?), 15.1.2012 20:18

Obě odrůdy pěstuji od roku 2009. Philovita F1 jsou cherry rajčata výborné chuti. Phantasia F1 jso klasická. Jsou též chutná, ale Start S F1 je dle mého názoru lepší. Nepoužívám postřiky a plíseň bramborová na rostlinách ve větším ničí pouze listy. Plody jsou na pozim napadány též, ale o dost později než u odrůdy Start S F1. Marek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
rettigova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 207.90 (?), 17.1.2012 10:28

Po předloňském fiasku na velké zahrádce- ráno jsem byla na omejvání, vypadala totiž jako Mistr Jan Hus 7.července :) / na uzavřeném dvorku bez újmy/-jsem loni nakoupila semena v USA rezistentní proti plísni bramborové a jiným, ale zase nebyla příležitost si to ověřit.Nyní již v našich obchodech je skoro vše: vysoce rezistentní... Spoléhám trochu rovněž na mykorhitické prostředky a lignohumát, což sice nemá s plísní nic společného, ale působí to lepší využití živin ať z půdy nebo při fotosynthéze-předpokládám, že silnější a dobře živené rostliny budou mít imunitu vyšší.

Nějaká speciální cherry rajčátka divoká z Mexika vytvořila šlahouny 4m a drobounká nejchutnější rajčátka ovšem velikosti malé třešně a ta by měla být opravdu odolná.Jinak asi koupím Tornádo nebo tak, jinak mám ověřené odrůdy San Marzano, něco schované od loňska z vlastní produkce.

Měla jsem l roubované rajče-nevím ale na čem, to jsem koupila, bylo obrovské, zdravé,vysoký výnos - ale chuťově jako v zimě z obchodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 159.129 (?), 18.1.2012 13:56

Dobrý deň,Pestujem paradajky už mnoho rokov v nevykurovanom sklenníku pod V.Tatrami v n.v.710m n.m. otvorena veterna poloha, kde aj v lete v juni sa ochladí tak že nie je možné vetrať a tak v uzavretom priestore je vysoká relativna vlhkosť a období keď nastane infekčný tlak pliesni zemiakovej tak sa ta aj cez to všetko že mám kvapkovu závlahu plieseň dostane na rastliny lebo teplotný rosny bod sa dostane na list rastlin a tak v období keď nastane zber a nasada plodov je najväčšia to príde nie len na list ale aj na plody, čím vychádza všetko úsilie na zmar. Toma trápilo mnoho rokov, prešiel som snaď celý sortiment paradajok ktoré ponukal trh, až pred dvoma rokmi prišla na trh v obchode Baumax Fy. Kiepenkerl od ktorej som si kúpil tyčkeve odrody Rondello, Vitella, Phantasia a čerešňove Philovita.Osvedčili sa mi Phantasia a Philovita, uplne odolaju pliesni až do mrazov i keď ostatné odrody už dávno odpadli, semena sú drahe ale aj tak sa to oplati. vysievam polovicu balenia čiže 5 a 4 ks. Rastu bujne takže úroda je bohata. Miloš.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ferum - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 192.118 (?), 31.1.2012 19:32

Tak jsem koupil na zkoušku odrůdy Phantasia, Philova a Sportiva od firmy Kiepenkerla. Pokud je také chcete vyzkoušet, mají je v OBI. Cena je však dost vysoká. V sáčku je pouze 5 ks semen a sáček stojí 128 Kč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3217) - 5.149 (?), 10.2.2012 12:55
Otevřel jsem tuto problematiku, protože jsem si chtěl také jednu z těchto odrůd vyzkoušet (Philovita, Phantasia).Včera jsem byl ve Čtyřlístku, že si koupím Philovitu a byl jsem nemile překvapen. Místo Philovity, kterou měli ještě před třemi týdny za 128,- Kč deset semen měli Philovu pět semen za 128,- Kč. U Phantasie zůstala cena stejná, jen místo 10 semen tam teď mají semen 8.Jak to bude pokračovat dál? Definitivně jsem se rozhodl- tudy cesta pro mne nevede. Zatím zůstanu u Acrobatu a Brava. Mr Big
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (801) - 79.191 (?), 10.2.2012 17:18

Ty ceny jsou phantastické. Osvědčily se mi cherry rajčátka švestičkového tvaru nakoupené v zimě v marketu a z nich vybraná semínka. Pěstoval jsem je minulé dva roky, chuť výborná. Pěstuji ještě Orfeu, není špatná. Chemii si netroufnu nepoužít. Loni jsem byl na Korfu. Překvapilo mě, že Řekové nepěstují tolik rajčata jako my. Jsou v zahrádkáření nějak pozadu. Udělal jsem ochutnávku zakoupených větších rajčat na trhu, chuť přímo rajská. Sluníčko dělá divy. Asi jsem si měl vybrat pár semínek pro překvápko z pěstování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 10.2.2012 17:22

Na trhu jsem tam nekupoval, když jsem viděl ty zapařené igelitové pytle na korbách náklaďáků plné salátových okurek..., no a na pultech "Pomidory Polskie".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika