Rajčata pro sezónu 2015



Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 173.17 (?)
18.12.2014 22:59

Tady je volný překlad o který jsem byl požádán:

Všechny fotky jsou moje. Zabývám se pěstováním rajčat osm let. Toto jsou mé skromné úspěchy. Sbírám tyto odrůdy (myslí tím nehybridní). V blízké době se budou pěstovat jen hybridní odrůdy a odrůdy GMO. Budou nechutné a nebudou vonět. Nedovolte aby zmizela chutná rajčata.

            Vladimír

PS.: Já to tak černě nevidím. Myslím si, že snaha šlechtitelů je teď i u hybridů zaměřena na chuť. Příklady již jsou- Kumato, Sungold, atd. Pochopitelně náklady na šlechtění se jim u hybridních rajčat vrátí prodejem semen, což u nehybridních rajčat nemusí být (každý si může ze svých plodů získat semena). Jak to bude s GMO, opravdu nevím.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                  
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 173.17 (?), 18.12.2014 20:55

Pan sfilip bydlí v Rusku a neumí česky, proto ten Googlový překlad do češtiny. Prvděpodobně bude mezi svátky na nějakém turistickém zájezdě v Praze a protože se věnuje pěstování rajčat, tak by rád získal výměnou nějaké pro něho nové odrůdy. Mně se také líbí jakým způsobem presentuje odrůdy, které sám pěstuje. Je zajímavé, že to někomu může vadit. Možná by bylo lepší, kdyby v jednom příspěvku bylo více fotek, ale on má asi problém s přidáním dalších fotek (měl by po odeslání příspěvku znovu tento příspěvek otevřít kliknutím na „přidat obrázek“). Tuto možnost má, je řádně na tomto webu přihlášen, jen mu to musíme nějak vysvětlit. 2. Mně se jeho rajčata líbí a kdybych to neměl do Prahy daleko, tak bych ho rád potkal a nějaká semena s ním vyměnil i když bych je asi pěstoval až v roce 2016. Třeba to rajče, které přeložil jako Melon (podle mne je to spíš Dýně) se mně moc líbí a nikdy jsem se s ním nesetkal. 3. Toto vlákno jsem založil v dobré víře, že bychom se mohli vzájemně informovat o tom, co příští rok v oblasti pěstování rajčat chystáme a zejména jaké odrůdy budeme pěstovat. Že se diskuze nijak nerozvíjí to mne také mrzí. Diskuse pochopitelně nemůže být, když nejsou diskutující. Třeba takový Mirek, který byl motorem řady diskuzí o plodových zeleninách si udělal svůj web a do diskuze tady se nijak nehrne. Asi budeme muset počkat, až někdo na listu své sazenice najde tmavou skvrnu a pak budeme diskutovat, jestli je to alternariová nebo septoriová skvrnitost listu rajčete nebo dokonce plíseň bramborová a jestli stříkat teď nebo za pět dní. Potom to asi bude ta pravá diskuze, která se bude líbit. Jinak, pokud se Vám toto vlákno zdá hodně fádní mnohdy o ničem (11.225), je možno přejít na daleko zábavnější vlákna na tomto webu (např. o rýčích, lidské moči, atd.), tam jsou často příspěvky jako břitva. Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sfilip - (10) - 186.160 (?), 18.12.2014 21:40

Спасибо Владимир. Напишу по русски. Прошу Владимира перевести на чешский язык. Все фото - мои. Я занимаюсь выращиванием томатов 8 лет. Это мои скромные успехи. Сейчас я коллекционирую настоящие сорта помидоров. В скором времени могут остаться только гибриды F1 и ГМО томаты. Они совсем не вкусные, не пахнут настоящим помидором. Не дайте исчезнуть вкусным помидорам! 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 173.17 (?), 18.12.2014 22:59

Tady je volný překlad o který jsem byl požádán:

Všechny fotky jsou moje. Zabývám se pěstováním rajčat osm let. Toto jsou mé skromné úspěchy. Sbírám tyto odrůdy (myslí tím nehybridní). V blízké době se budou pěstovat jen hybridní odrůdy a odrůdy GMO. Budou nechutné a nebudou vonět. Nedovolte aby zmizela chutná rajčata.

            Vladimír

PS.: Já to tak černě nevidím. Myslím si, že snaha šlechtitelů je teď i u hybridů zaměřena na chuť. Příklady již jsou- Kumato, Sungold, atd. Pochopitelně náklady na šlechtění se jim u hybridních rajčat vrátí prodejem semen, což u nehybridních rajčat nemusí být (každý si může ze svých plodů získat semena). Jak to bude s GMO, opravdu nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jirkakuta - (13) - 102.103 (?), 19.12.2014 6:39

Poslední věta pobavila.

Ještě k mému příspěvku: rád sleduji toto téma a trochu jsem se bál jeho zbytečnému nafouknutí (že bude každá fotka z oné galerie jako příspěvek).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 28.12.2014 14:50

Dneska jsem si prošla zásoby semen rajčat a vybrala ta, která v nejbližších letech nehodlám pěstovat. Většinou je důvodem nedostatečné uplatnění výpěstků v rodině, či pro mne nevhodné vlastnosti při pěstování.

Kiš miš krasnyj - cherry odrůda s chutnými plody, odrůda je odolná k černi rajčat, která mi loni ve skleníku velmi řádila. Je však velmi náchylná k plísni bramborové, která se mi ve skleníku objevuje jen výjiměčně na listech, ne na plodech, odrůda Kiš - Miš patřila k postiženým. Dále plody této odrůdy praskají jen působením vzdušné vlhkosti, není nutno zalévat či ovlhčit listy.

Černyj Maur - tmavě červené až hnědé oválné plody dobré chuti, kdysi zde byly hodnoceny mezi nejchutnějšími, lze pěstovat jko tyčková na zvolený počet výhonů. Pěstování končím pro nedostatek strávníků. Manžel nevařené rajče nepozře, děti rajčata rády, ale k tmavým plodům nemají důvěru. Můj tatínek dokonce toto rajče odmítl, že je shnilé.

Black cherry - kulaté cherry rajče, růst bujný, zdravý. Pěstování ukončeno ze stejných důvodů, jako u Maura.

Red - Current- drobné rajče, poměrně odolné k plísni, velikost plodů odpovídá rybízu, plody jsou pukavé, dosti kyselé, z těchto důvodů vyřazeno.

Christmas grapes - pěkné cherry rajče, plodné, plody však vodnaté, v dnešní době je plno cherry rajčat, kterým se dá nahradit. Zdraví Jiřina 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jirkakuta - (13) - 101.148 (?), 28.12.2014 17:57

Vyrazeno uz mám také;

Citrina - suché, bez chuti a využití. Pedro - vodnaté, bez chuti. Black Krim - to samé v černém a větším. Perun - moucnate, náchylné k plisni, lepsi je podobné Ildi. Tornádo - nevýrazné. Beefmaster - chuť mě hodně zklamala. San Marzano nano - nestiha u nás dozrát.

Zvažuji;

Bejbino - chuť dobrá, melo ale prvni plíseň. Moneymaker - chuť obyčejná, ale velmi výnosné a odolné k plisni. Datterino F1- plody chutné, mám ale pochybnosti o kvalitě semen z Neoseeds. Green Zebra - zajímavé, chutné, ale nízký výnos.

Z lonskych budu určitě sázet;

Stupicke, Start, Black Prince, Ildi, Black Cherry, Radana.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jana V. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 96.243 (?), 1.1.2015 15:44

Já budu letos pěstovat rajčata podruhé a už se na to moc těším. Semena mám nakoupeny, takže už jen zasít. Pěstovat budu jen na balkóně v Praze v samozavlažovacích nádobách. Z rajčat plánuju tyto odrůdy:

keříčková: Sladkaja děvočka, Husky cherry red

balkónová truhlíková: Vilma, Venus, Aztek, Tiny Tim

převislá: Lizzano, Tumbling tom red, Tumbling tom yellow, Pear drops, Tumbler, Hudreds and tousands, Romello F1, Terenzo F1

tyčková: Start F1 nebo Goldkrone (jako vloni)

Tak ať se všem v roce 2015 daří!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Bacula - (37) - 145.88 (?), 2.1.2015 17:10

Už se také moc těším!

Vloni jsme rajčatový záhon zastřešili (z důvodu ochrany před plísní) a zdá se, že to zafungovalo. Pokusně zasazená rajčata na jiném místě (nezastřešeném) to odnesla, ty pod střechou vydrželi opravdu nezvykle dlouho. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Bacula - (37) - 145.88 (?), 2.1.2015 17:31

Dobrý den,

prosím zkušené pěstitele biftekových rajčat (Vladimíre?) o radu, která další zařadit, pokud potřebuji, aby nebyla příliš pozdní (nestihnou u nás dozrát). V loňském roce jsem z biftekových měla vyseto Býčí srdce a Brutus.

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 158.47 (?), 5.1.2015 8:32

Pekný deň,kde je možné objednať Sladkú devočku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika