Rajčata pro sezónu 2015



mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 96.18 (?)
28.11.2014 9:05

tak i ja jsem vcera objednal rajcata z Anglie, konkr.cherry typy, vse F1, tak uvidíme :)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 15.73 (?), 24.5.2015 13:23

Perlinka Vertex + netkana textilia

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 146.249 (?), 23.1.2015 17:55

Semínka jsou doma!  :-)

Berry F1

truhlíková trojkombinace Aztek, Venus a Vilma

žlutá hruška - tu už jsme jednou měli, strašně plodná, rajčátka neskutečně dlouho vydržela na rostlině, nepraskalo nic a chutnaly nám.

San Marzano - pěkný tvar

Bejbino F1 - všichni ho tu vychvalují, tak to zkusíme  :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 134.215 (?), 26.2.2015 18:14

Dobrý večer, ja by som sa chcela opýtať na rajčiny Taiko, tento rok som ich kúpila prvý krát a neviem čo sú zač, rada by som vedela, či máte s nimi skúsenosti, keď ich spomínate,  ďakujem za odpoveď

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 45.194 (?), 26.2.2015 21:32

taika jsou žlutá, drobnější, banánového typu, velká plodnost nepraskaj, jsou docela chutná, je to zaručená sklizeň i při loňském špatném rajčatovém roce,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 138.12 (?), 21.11.2014 21:43

Zdravicko. Ja planuju po letosni katastrofe s plisni bramborovou:

Philovita

Phantasia

Mini san marzano

Golden Currant (jako jedine spolecne s mini san Marzano mi prezili tu plisen na zahradce)

dale v omezenem mnozstvi:

sungold f1 - chutove nadhera

goldkrone (taky supr)

mini kumato (moc dobre, sladke)

black krim

bejbino

ildi, kumato - pro srandu

+ jsem na neco mozna zapomnel:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
petrpan - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 216.105 (?), 21.11.2014 23:10
Zapomnel jsem divoka cervena rajcata a taky se prihlasit :) Urcite jsem jeste zapomnel neco, ale zdrave jadro jsem zmínil.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 96.18 (?), 28.11.2014 9:05

tak i ja jsem vcera objednal rajcata z Anglie, konkr.cherry typy, vse F1, tak uvidíme :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 235.147 (?), 2.12.2014 21:56

Dobrý den, 

Letos jsem  krom jiného  pěstoval Philovitu ,  je to docela  dobré cherry  rajče ,  které vydrželo  v obyč  skleníku až  do poloviny listopadu  a ještě  dnes   mám zbytky  rajčat doma  na dozrání,  výhodou je  poměrně značná  odolnost proti  plísni.  Jednoznačné negativum  je   malá úroda.

Mám ještě  jeden skleník  s polykarbonátu  a vybudovanou  akumulací /  netopím /.   V tomto skleníku   jsem zkusmo  někdy na  konci října   rajčata philovita   nařízkoval.   Řízky zakořenily  a trochu  i povyrostly.  Akumulace drží  teplotu  + 3°C  (  právě mrzne  a sněží) Při těchto  teplotách rajčata  nerostou, ale ani  nevadnou!  Jsou výrazně  odolnější než  jiné odrůdy!  a rostliny jsou díky  způsobu pěstování  značně otužilé.  Z výzkumných  důvodů nebudu  přitápět abych  stanovil reálnou  účinnost akumulace   k udržení nadnulových  teplot ve  skleníku během  zimy.  Nepočítám proto s jejich  uplatnění pro  příští sezonu. 

Existují i  jiné odrůdy  s vysokým stupněm rezistence proti  plísni bramborové ,  chtěl jsem se  zeprat jestli   nemáte někdo zkušenost  s chutnými většími rajčaty, která jsou  odolná plísni.   

Jinak pokud  vypěstujete mladé  rostliny philovity   ve vysokých teplotách,  pak jsou  citelně choulostivější,  to ovčem  platí obecně. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 3.83 (?), 10.12.2014 17:15

Prajem pekný deň,pre sezónu 2015 mám nachystané tieto odrody (pestujem už len cherry a "šalátové",tie väčšie mi nejdú u príbuzenstva a kamarátov tak na odbyt),objednávam z celého sveta, mojimi hlavnými kritériami sú okrem úrodnosti a odolnosti aj to, aby boli podľa možnosti čo najsladšie, či najlahodnejšie..Takže sú tu mnohé, ktoré sa už osvedčili, ale zopár máličko aj prvý raz skúsim. Pestujem v Bratislave, len na otvorených záhonoch.

Amrosia Gold

Blue Bosque Bumble Bee

Copper Currant

Bosque Green Cherry

Muchacha!

Josefina

Sugar Drop

Blue Baby

Sun Cherry Premium F1

Purple Cherry

Snow White Cherry

Sun Gold F1

Sun Sugar F1

Green Envy Hybrid

Rose Quartz Multiflora

Green Zebra Cherry

Golden Gem Hybrid

Sweet Aperitif

Little Julia  (Ríbezľové)

Rosella

Amrosia Rose UBX

Ambrosia Orange UBX

..možno ešte nejaké "vezmem na milosť",ale toto je môj "základ" pre budúcu sezónu, a môžte sa spoľahnúť, že budú ozaj excelentné, ak niekto hľadá tipy. Už piaty rok sa snažím dosiahnuť čo najvyššiu možnú dokonalosť v chuti rajčín, spolu s zopár kamošmi, ktorí tiež zahoreli touto vášňou. Ak si ich budete hľadať v googli, dajte len za názov "tomato",aby vám to našlo, čo hľadáte. Ozaj ich odporúčam!

Tak nech sa darí, nielen s rajčinkami!  Maťo.Z.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 89.147 (?), 15.12.2014 20:54

Tak já pěstuji ve foliovníku francouzský Cristal a venku Start F1.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika