Rajčata pro sezónu 2014



Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?)
29.7.2014 22:41

V tomto roce jsem vsadil na bulharske odrudy rajcat, ktere jsou v nadpolovicni vetsine.Zacalo to nevinne zakoupenim rajcat na Sozopolskem trzisti pred tremi roky a od te doby jsme si je tak oblibili, ze zacinaji vytlacovat ostatni odrudy rajcat.Jejich velkou vyhodou je vynikajici chut a vlastne jsou bezudrzbova... nevi co je postrik.Navic velice atraktivni a vzdy budi velky zajem.



Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  36,  37,  38,  39,  40  >   
                     
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 143.28 (?), 23.6.2014 22:00

Rajčatům se více věnuji teprve dva roky, ale docela mě to uchvátilo.Nemám žádné netradiční odrůdy, teprve nasávám informace a zkušenosti renomovaných pěstitelů z tohoto fora.Stupické považuju za velmi slušné rajče.Letos mám radost z Corianne F1,moc se mi líbí oválné plody, nevýhodou jsou nekřesťansky drahá semena.Přikládám fotky.

Corianne F1
Corianne F1
Stupické 2 výhony
Stupické 2 výhony
Stupické 1 výhon
Stupické 1 výhon
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 23.6.2014 22:51

Drahá semena lze v domácích podmínkách řešit množením sazenic řízkováním. Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 29.7.2014 22:41

V tomto roce jsem vsadil na bulharske odrudy rajcat, ktere jsou v nadpolovicni vetsine.Zacalo to nevinne zakoupenim rajcat na Sozopolskem trzisti pred tremi roky a od te doby jsme si je tak oblibili, ze zacinaji vytlacovat ostatni odrudy rajcat.Jejich velkou vyhodou je vynikajici chut a vlastne jsou bezudrzbova... nevi co je postrik.Navic velice atraktivni a vzdy budi velky zajem.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.54 (?), 12.8.2018 0:44

dobrý den, jaké máte prosím ty bulharské odrůdy a kde je sehnat?děkuji, verča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3230) - 5.149 (?), 3.8.2014 8:50

Některé z mých nejoblíbenějších- Brandywine Sudduth´s, Black and Brown Board a Wes.

                        Mr Big

BwSu, BBaB,Wes
BwSu, BBaB,Wes
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3230) - 5.149 (?), 5.8.2014 9:37

Letos pěstuji jednu rostlinu rajčete Kumato na záhonu, jednu v 10- ti litrovém kbelíku s občasnou zálivku kuchyňskou solí (pro zvýšení sladkosti). Dnes jsem se snažil porovnat jejich chuť a nepoznal jsem žádný rozdíl. Je to velmi dobré hodně sladké rajče. Napříště budu pěstovat jen na záhoně bez nějaké velké péče.
           Mr Big

Kumato plody
Kumato plody
Kumato řez ovocem
Kumato řez ovocem
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.7 (?), 5.8.2014 10:23

Roztokom soli nezalievajte, znicite si podu aj rastliny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.164 (?), 5.8.2014 13:15
Tohle mi popravde neni jasne. Vim, ze se to v Almerii takhle dela, ale musi prece dochazet k zasolovani pudy, nebo se pletu? Jinak pane Big mate uzasne odrudy, Kumato mam take, jsou to ale male soudecky, seminka jsem vybral z plodu koupenych v Madridu, Brandywine mam oranzove - neni prilis urodne ale chutove vyborne. Petr
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3230) - 5.149 (?), 5.8.2014 13:33

V Almerii se to tak nedělá, protože půda je tam zasolená mořskou vodou. Některé odrůdy rajčat se té slané vodě a půdě přizpůsobily. 

Já mám semena těchto rajčat Kumato od Baikala- J.A.O.Lopeze. Od něho jsem dostal ještě letos v červnu další: Mini Kumato, Cherry pera Kumato, Chocmande, Zebra Pera Sol. Budu zkoušet příští rok, už se těším.

                       Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3230) - 5.149 (?), 5.8.2014 13:24

Pochopitelně jsem solí zaléval jen rajčata ve kbelících. Rostliny jsem si nezničil, ale rozdíl v chuto jsem nezpozoroval. Jinak na španělském webu jsem teď četl, že lze použít také draselnou sůl, kterou se běžně hnojí na podzim. Rajčata moc nemusí chlór (zvýšení vodivosti-stres) a to je právě to proč by měla být sladší.

                                 Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  36,  37,  38,  39,  40  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika